Przejdź do treści

Umowa kupna sprzedaży roweru

  • przez

Umowa sprzedaży roweru wzór pdf

Umowa kupna sprzedaży roweru, to typowa umowa cywilno-prawna i posiada podstawowe jej cechy. Mocy prawnej nabywa z chwilą podpisania dokumentu przez obie strony transakcji. Warto posłużyć się taką umową w przypadku zakupu roweru używanego od osoby prywatnej. Zabezpieczy to nas przed ewentualnymi problemami w przyszłości zwłaszcza jeśli historia pojazdu jest nie do końca znana a wartość przedmiotu transakcji znaczna.
Sporządzanie dokumentu na piśmie w przypadku zakupu roweru jest aktualnie rzadkością, są jednak przypadki, kiedy warto o takiej umowie pomyśleć. Na pewno warto to wykonać przy zakupie roweru elektrycznego.

Jakie dane podstawowe powinna zawierać umowa sprzedaży roweru elektrycznego?

Poniżej na naszej stronie jest udostępniony plik gdzie zawarta jest gotowa umowa kupna sprzedaży roweru. Można  z niej skorzystać, aby nie musieć tworzyć całego dokumentu od podstaw. Standardowo umowa powinna zawierać datę jej zawarcia oraz samej transakcji, a także dane obu stron umowy zarówno sprzedawcy jak i kupującego.

Na pewno musi zawierać imię i nazwisko, adres, numer dowodu osobistego oraz pesel. W kolejnym etapie trzeba  opisać wszystkie dane przedmiotu transakcji. I tutaj możemy wskazać markę, model lub numer seryjny. następnym etapem umowy powinny być informacje o samej transakcji, czyli cena za którą rower kupujemy, w jaki sposób sprzedający otrzyma pieniądze oraz w jakim terminie pieniądze będą dostarczone.

Można dodać również  klauzulę o tym, że sprzedający deklaruje iż rower nie jest przedmiotem przestępstwa czym potwierdzi, że  historia tego właśnie roweru jest mu znana.

Ostatni etap to podpisanie umowy przez obie strony. Nie powinniśmy o tym zapomnieć ponieważ podpisanie takiego dokumentu jest wiążące dla obu stron i tym samym po przekazaniu pieniędzy za rower, własność zostaje przeniesiona ze sprzedającego na kupującego. Podpisana umowa stanowi dla obu stron zabezpieczenie transakcji.

Darmowa umowa kupna sprzedaży roweru wzór pdf i doc (word) do pobrania i wydruku

umowa kupna sprzedazy roweru wzór pdf

umowa_kupna_sprzedazy_roweru_wzor_doc_word

 

Zobacz też: umowa kupna sprzedaży motocykla / skutera