Przejdź do treści

Dlaczego warto kupować sprzęt budowlany na własność?

  • przez

Jesteś kierownikiem budowy? Zastanawiasz się jak usprawnić procesy w Twojej firmie? Sprawdź jakie możliwości daje zakup mini dźwiga zwanego żurawiem.

Ciężkie maszyny budowlane, takie jak żuraw stacjonarny, dźwigi budowlane, czy rozmaite podnośniki, niezbędne są wszędzie tam, gdzie powstaje nowy obiekt. Firmy decydują się często na wynajem żurawi, w niektórych przypadkach lepiej jest jednak dokonać zakupu. Kiedy przedsiębiorstwo powinny interesować żurawie i dźwigi na sprzedaż?

Dźwigi na sprzedaż Polska

Oczywiście zakup sprzętu budowlanego ma pewne negatywne konsekwencje. Przede wszystkim jest to duży wydatek, po drugie transport dźwigów czy żurawi jest niezwykle trudny i także kosztowny. Jednak jeśli spełniona zostanie przynajmniej część z poniższych warunków, warto kupować dźwigi budowlane, zamiast płacić za ich wynajem:

  • pewny zysk w kolejnych miesiącach
  • duży kapitał zabezpieczający
  • firma pracuje we względnie stałej lokalizacji
  • możliwy jest zakup sprzętu w niskiej cenie

Koszty zakupu sprzętu budowlanego

Decydując się na wynajem żurawi, trzeba się liczyć z koniecznością uiszczania regularnej opłaty abonamentowej. Zwykle są to jednak kwoty nieobciążające zbytnio dużej firmy budowlanej. Inaczej jest w przypadku zakupu sprzętu. Dźwig czy żuraw budowlany to drogie maszyny, które zwykle nabywa się na kredyt. Raty kredytu bardzo często przewyższają raty za wynajem. Co więcej, kredytu nie można przestać spłacać, gdy pojawią się problemy finansowe, podczas gdy z wynajmu sprzętu w ostatecznych sytuacjach po prostu się rezygnuje.

Zatem warto kupować dźwigi budowlane, żurawie i podnośniki wtedy, kiedy zysk firmy w kolejnych miesiącach jest względnie pewny. Oczywiście zawsze może mieć miejsce jakieś niespodziewane wydarzenie, jednak duża liczba opłacalnych zleceń daje niemal całkowitą pewność, że w kasie nie zabraknie pieniędzy na spłatę rat kredytu. Decydując się na zakup urządzeń, warto też brać pod uwagę wysokość kapitału zabezpieczającego, jaką w danym momencie dysponuje firma.

Stała lokalizacja

Wiele ekip budowlanych podróżuje po kraju lub nawet wyjeżdża zagranicę, realizując projekty w różnych miejscach. Oczywiście, im również potrzebne są dźwigi czy żurawie wynajem wydaje się jednak lepszym rozwiązaniem, ze względu na brak konieczności przewożenia sprzętu. Jednakże, jeśli dana firma budowlana wykonuje zlecenia w obrębie danej miejscowości czy nawet województwa, transport sprzętu w zasadzie przestaje być problemem.

Zakup w okazyjnej cenie

Jak wspomniano, sytuacja finansowa, zarówno teraźniejsza, jak i przyszła, powinna mieć wpływ na decyzję o zakupie sprzętu. Można się jednak zdecydować na zakup mini dźwigów żurawi budowlanych nawet w trudnej sytuacji finansowej, jeżeli w danym momencie istnieje możliwość nabycia ich w wyjątkowo niskiej cenie. Poszukując okazji, warto odwiedzać stronę sklepu UTB Polska, oferującego nowy i używany sprzęt budowlany w przystępnych cenach. Firma UTB specjalizuje się w sprzedaży mini-żurawi oraz wózków widłowych.