Przejdź do treści

Szybciej, dokładniej i efektowniej dzięki robotyzacji procesu paletyzacji

  • przez

Firma Propoint działa w branży automatyki przemysłowej już od 2008 roku, oferując swoim klientom wysokiej jakości, niezawodne produkty usprawniające działanie różnego typu obiektów przemysłowych. Obszar działania firmy obejmuje robotyzację, produkcję, projektowanie, integracje, stymulacje i pomiary 3D.

Nowoczesne roboty paletyzujące Propoint – poznaj ich zalety

Ręczne przekładanie i układanie różnego typu towarów na palecie jest żmudnym i czasochłonnym zajęciem. W przypadku tych ciężkich koniecznością okazuje się być skorzystanie z innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Przykładem są roboty paletyzujące Propoint, które ułatwiają, przyspieszają i usprawniają cały proces. Urządzenia te ze względu na swoją uniwersalność znalazły szerokie zastosowanie. Sięga się po nie na masową skalę w branży spożywczej, meblowej czy metalowej. Paletyzacja robotem przekłada się na precyzyjne umieszczanie towarów na paletach z użyciem czujnika siły. Urządzenie odpowiada za lokalizowanie, pobieranie i układanie palet przemysłowych/europalet zgodnie z określonym wzorcem. Możliwe jest zaparkowanie wielorakich schematów paletyzacji, zintegrowanie z liniami i transporterami. Roboty paletyzujące Propoint wyróżniają się dużą wydajnością i wszechstronnością. W zależności od wybranego modułu mogą mieć inny udźwig i zasięg. Istnieje nawet możliwość obsługiwania dwóch linii produkcyjnych jednocześnie. Funkcjonalność robotów wzrasta, po wyposażeniu ich w dodatkowe akcesoria typu chwytaki.

Roboty paletyzujące Propoint działają szybko, precyzyjnie, niezawodnie. Wszystko to przekłada się na wzrost produktywności firmy, niezależnie od specyfiki jej działalności czy wielkości. Z łatwością można zintegrować i przeprogramować maszynę, dzięki czemu będzie współgrała z pozostałymi urządzeniami i zostanie przystosowana do zmieniających się warunków. Korzystanie z robotów paletyzujących jest w pełni bezpieczne, gdyż są one wyposażone w specjalne systemy zabezpieczające i kontrolujące. Wysoka precyzja działania pozwala na zredukowanie do minimum uszkodzeń towarów. Duża wydajność robotów paletyzujących zapewnia możliwość korzystania z nich w sposób ciągły, bez konieczności robienia przerw. Te niezawodne maszyny poradzą sobie także w trudnych warunkach, łącznie z tymi gdzie ludzie nie byliby w stanie wypełniać swoich obowiązków ze względu na szkodliwość czynników zewnętrznych. Do zalet tych urządzeń zaliczyć można też kompaktową budowę, wytrzymałą konstrukcję zapobiegającą usterkom, brak częstych napraw i przeglądów. Robotyzacja procesu paletyzacji pozwala osiągnąć stuprocentową wydajność przez całą dobę.