Przejdź do treści

Proste i skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne

  • przez

Zabezpieczenie przed korozją to problem numer jeden w transporcie i magazynowaniu wszystkich metalowych części, przedmiotów i podzespołów.

Gdzie potrzebna jest folia antykorozyjna?

Szczególnie ważne jest w takich przypadkach jak długotrwałe przechowywanie – nawet powyżej roku i transport morski, gdzie metale narażone są nie tylko na nieprzerwane działanie wysokiej wilgotności ale również na związki soli morskiej. Jednym z najskuteczniejszych zabezpieczeń jest folia antykorozyjna. Znajduje ona zastosowanie do pakowania i zabezpieczania w takich branżach jak budownictwo, przemysł maszynowy, części samochodowe, przemysł  stoczniowy, elektroniczny czy wojenny. Folia antykorozyjna występuje w różnych postaciach w zależności od specyfiki produktu. Jest prosta i ekonomiczna w użyciu, często spełnia podwójną rolę – opakowania i zabezpieczenia przed korozją w jednym.

Gdzie można zaopatrzyć się w folię antykorozyjną ?

Kenmix.com.pl to wyróżniający się na rynku producent zabezpieczeń i opakowań antykorozyjnych. Dział doradczy firmy dobierze optymalny rodzaj zabezpieczenia biorąc pod uwagę wymagania klienta i specyfikę jego produktów. Kenmix.com.pl oferuje folię antykorozyjną w technologii VCI – najbardziej skuteczną, prostą w użyciu i zdatną do recyclingu. Kenmix.com.pl posiada folię w belach i arkuszach o dowolnych wymiarach, a także gotowe opakowania w postaci  rękawów, półrękawów i worków antykorozyjnych. Do celów eksportowych doskonale sprawdza się folia antykorozyjna przezroczysta ułatwiają kontrolę i odprawę celną towarów. Folia antykorozyjna wykorzystująca technologię VCI występuje również w foliach termokurczliwych i typu stretch.

Jakie zalety posiada folia antykorozyjna ?

Zastosowanie folii antykorozyjnej znacznie redukuje koszty transportu i magazynowania. Proces pakowania przebiega szybko i sprawnie. Elementy po rozpakowaniu są natychmiast gotowe do użytku w przeciwieństwie do części pokrytych olejami lub smarami, które przed zastosowaniem wymagają pracochłonnego czyszczenia, a same nasączone smarem papiery specjalistycznej utylizacji. Folia antykorozyjna jest opakowaniem przyjaznym środowisku. Nie ulatniają się z niej żaden szkodliwe dla środowiska substancje.  Technologia VCI pozwala substancji antykorozyjnej wniknąć w najmniejsze szczeliny, działa długo i skutecznie, a emisja lotnych inhibitorów korozji rozpoczyna się praktycznie natychmiast po zapakowaniu.

Opakowania antykorozyjne powinny być używane w następujących warunkach: do pakowania suchych i czystych elementów, przy użyciu rękawic roboczych, temperatura części i otoczenia powinna być zbliżona aby uniknąć zjawiska skraplania pary wodnej.