Przejdź do treści

Platforma kafeteryjna — korzyści dla pracowników i pracodawcy

  • przez

Nowoczesna firma to taka, która nie tylko potrafi zaoferować atrakcyjne wynagrodzenie swoim pracownikom, ale także dba o ich dobre samopoczucie.

Pozytywne emocje, zaangażowanie, relacje międzyludzkie, świadomość własnej roli czy potrzeba bycia docenionym to czynniki, które składają się na filozofię wellbeing’u. Platforma kafeteryjna to nowoczesne narzędzie zarówno dla korporacji, jak i małych firm, które idąc z duchem czasu, chcą zapewnić przyjazne miejsce pracy swoim pracownikom oraz wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom z korzyścią dla obu stron.

Platforma kafeteryjna oczami pracodawcy

Nowoczesna firma nastawiona na zysk przede wszystkim powinna inwestować w kapitał ludzki. Dlatego też pracodawcy szukają specjalistów z różnych dziedzin – ambitnych, zaangażowanych, z głowami pełnymi pomysłów, myślących nieszablonowo z dużą wiedzą i doświadczeniem. Tacy pracownicy to skarb! Jednak w zdecydowanej większości przypadków doskonale znają swoją wartość, a zatem, aby zyskać ich lojalność, nowoczesna firma powinna zapewnić odpowiednie miejsce do pracy.

Pokaż swój profesjonalizm

Młode talenty to najbardziej rozchwytywany towar na rynku pracowników, ale i bardzo wymagający. Aby na stałe związać ich z firmą, nie wystarczy wysokie  wynagrodzenie — niemniej istotny jest atrakcyjny system motywacyjno-premiowy, który zwiększa ich motywację i zaangażowanie. Platforma kafeteryjna to doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnych firm, które chcą pokazać, że liczy się dla nich nie tylko skuteczność  pracowników, ale i ich dobre samopoczucie fizyczne, emocjonalne i mentalne. To świadczy o profesjonalizmie firmy, która może śmiało konkurować na rynku i z łatwością uzyskać najbardziej wartościowych pracowników.

Platforma kafeteryjna łatwa do personalizacji i zarządzania

Budowanie lojalności pracowników to długotrwały proces, w który trzeba zainwestować czas i pieniądze tak, aby nie odeszli z firmy, a wręcz przeciwnie – zostali w niej jak najdłużej, byli świadomi swojej roli i razem rozwijali ją dzięki swojemu zaangażowaniu w pracę. Idealnym rozwiązaniem dla każdej firmy jest platforma kafeteryjna. Udostępnia ona przejrzyste moduły dotyczące sposobów doceniania pracowników oraz tworzenia ciekawych wyzwań sportowych i pozasportowych, które pozwalają budować pozytywne relacje w zespole i tworzyć  niezapomniane wspomnienia. Platforma kafeteryjna pozwala także zarządzać marketplace’em, na którym managerzy mogą wprowadzać benefity dla pracowników, przyznawać prezenty uznaniowe czy zamieszczać informacje o pakietach zdrowotnych i ubezpieczeniowych.

Platforma kafeteryjna oczami pracowników

Współczesny pracownik to przede wszystkim pracownik bardzo świadomy i wymagający, dlatego nie bez przyczyny w kręgach rekruterów mówi się, że to oni bardziej stresują się rozmową kwalifikacyjną niż pracownicy. Szybkie tempo życia, stres w pracy, brak czasu wolnego na rozwój pasji — to wszystko to, czego z pewnością pracownicy nie szukają. Duże znaczenie dla nich ma za to komfort i estetyka w miejscu pracy i związane z tym wellbeing i work-life balance.

Dobre pierwsze wrażenie

Poza odpowiednim wynagrodzeniem pracownicy szukają miejsca, w którym będą czuli się komfortowo z pełnym pakietem benefitów i możliwościami rozwoju. Dlatego też platforma kafeteryjna to dla nich bardzo atrakcyjny kąsek, który nierzadko przesądza o ostatecznym  wyborze danej firmy. Taka platforma kafeteryjna jasno mówi pracownikom, że firma inwestuje w nich i dba o ich dobre samopoczucie, oferując im atrakcyjny system motywacyjno-premiowy.

Szybki i łatwy dostęp dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pracownika

Ogromną zaletą platformy kafeteryjnej jest to, że każdy z pracowników może w szybki i prosty sposób wybrać interesującą go ofertę opieki medycznej czy ubezpieczenie dla siebie i swoich bliskich. Platforma oferuje także dofinansowanie karty sportowej, która pozwala korzystać z wielu obiektów sportowych i jak najlepiej wykorzystywać swój czas, odkrywać nowe zainteresowania i rozwijać pasje. Dodatkowo platforma kafeteryjna pozwala pracownikom nawiązywać relacje z innymi pracownikami i tworzyć pozytywną atmosferę w zespole, dzięki temu, że mogą oni brać udział w różnych wyzwaniach sportowych i pozasportowych, dzielić się na bieżąco swoimi wynikami i po prostu świetnie się bawić.