Przejdź do treści

Lekkie zestawy i przyczepy z aluminium w transporcie – wytrzymałe i tanie w eksploatacji

  • przez

Dobór odpowiedniego wyposażenia dedykowanego do transportu ma niezmiernie duże znaczenie w przewozie każdego typu ładunku. Właśnie dlatego dzisiaj tak duży nacisk kładzie się na nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym transport może odbywać się jeszcze efektywniej.

Niektóre rodzaje zestawów i przyczep stosowanych w transporcie mogą spowodować zwiększenie kosztów działalności. Widać to przede wszystkim na przykładzie starszej generacji wyposażenia, które tworzone było z trwałych, lecz bardzo ciężkich elementów stalowych. Teraz na rynku transportowym panuje tendencja do „odchudzania” zestawów i przyczep – właśnie dlatego rosnącym zainteresowaniem cieszą się konstrukcje aluminiowe.

Zestawy i przyczepy aluminiowe

Aluminiowe zestawy i przyczepy specjalistyczne doskonale nadają się do prowadzenia działań transportowych w wielu branżach – także w przypadku specyficznego towaru. Aluminium posiada wiele zalet – jest lekkie, wytrzymałe, odporne na czynniki pogodowe, dlatego wykonane z niego konstrukcje stanowią nową generację wyposażenia transportowego. Zestawy aluminiowe i przyczepy aluminiowe są przede wszystkim lekkie, lecz jednocześnie mogą zagwarantować wysoką wytrzymałość i trwałość. Wspierają przy tym dużą ładowność – dzięki temu samochód ciężarowy może przewieźć większe ilości towarów. Te wszystkie korzyści powodują, że wyposażenie z aluminium to dla firm transportowych przyszłościowy wybór do realizacji zleceń transportowych na rynku krajowym oraz za granicą.

Zalety lekkich zestawów i przyczep aluminiowych:

  • posiadają niską masę własną
  • są wytrzymałe i trwałe
  • posiadają dużą ładowność
  • redukują koszty paliwa
  • są przyjazne dla środowiska naturalnego

Zestaw tandem Gniotpol Trailers – stworzony z myślą o wymagających użytkownikach

Jedną z opcji dostępnych dla klientów szukających niezawodnych zestawów na bazie konstrukcji aluminiowej jest zestaw tandem Gniotpol Trailers, który dedykowany jest dla branży transportowej. To konstrukcja oparta na nowoczesnych technologiach, która wykorzystuje wysokiej klasy aluminium dla uzyskania maksymalnej wytrzymałości, ładowności oraz trwałości na lata. Lekkie zestawy z aluminium wyposażone są także w przyczepy zabudowane i wyposażone w systemy umożliwiające szybkie otwieranie ścian bocznych, dzięki czemu możliwe jest szybsze wypakowywanie towarów. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w branży spożywczej. Każdy zestaw tandem Gniotpol Trailers może być także indywidualnie dopasowany do potrzeb klientów – firma wykonuje przyczepy, naczepy i zabudowy na indywidualne zamówienie.