Przejdź do treści

Konferencja firmowa we Wrocławiu

  • przez

Organizacja firmowej konferencji to spore wyzwanie logistyczne dla osób, które są wyznaczone do tego zadania. Zebranie wszystkich pracowników firmy w jednym miejscu to dopiero początek spraw, które trzeba dopilnować.

Jak zorganizować konferencję firmową?

Całą operację warto zacząć od wyznaczenia terminu spotkania. Idealny będzie weekend, ponieważ większość pracowników ma wtedy wolne. Dobrze jest jednak upewnić się, czy nikt w tym czasie nie ma zarezerwowanych planów. Ostatecznie brak jednej, czy dwóch osób na konferencji nie powinien być wielką stratą, chyba, że chodzi o na prawdę ważne osoby w firmie.

Odpowiedni termin, to jedno, a właściwe miejsce – drugie z zagadnień, o które musimy zadbać. Najlepiej będzie zorganizować spotkanie w mieście. Wtedy o wiele łatwiejszy będzie dojazd do punktu spotkania, a żaden z pracowników nie będzie musiał martwić się o to, czy GPS w jego telefonie jest wystarczająco aktualny, by doprowadzić go w odludne miejsce. Ostatecznie najlepszym wyborem prawdopodobnie będzie hotel, lub sala konferencyjna. Takie miejscówki są z zasady wyposażone w sprzęt, który umożliwia sprawną organizację przedsięwzięcia. Mowa tutaj przede wszystkim o salach bankietowych mogących pomieścić co najmniej kilkadziesiąt osób. Ważne jest też odpowiednie nagłośnienie – jeśli dany hotel zajmował się już wcześniej organizacją takich eventów, to prawdopodobnie i w naszym przypadku nie będzie żadnych problemów technicznych. Dla pewności trzeba jednak zadbać o sprawdzenie wszystkich technicznych elementów przed samym przyjazdem zgromadzonych.

Gościom trzeba podać również coś do jedzenia oraz picia. Restauracyjne kuchnie oferują mnogość wyboru dań, z których trzeba wyselekcjonować te, które zostaną podane podczas spotkania. W zależności od charakteru przyjęcia możemy zdecydować się tylko na zimne przekąski, lub też dania ciepłe. Lekki alkohol też jest dobrze widziany, ale z napojami o większej zawartości procentów lepiej się wstrzymać, chyba, że przyjęcie ma bardziej nieoficjalny charakter.

Umowa użyczenia części lokalu druk do wypełnienia

Znakomitym miastem do zorganizowania konferencji będzie Wrocław. To miasto zna każdy, ale nie każdy miał okazję zwiedzić chociażby Panoramę Racławicką, czy Rynek. Połączenie firmowej konferencji ze zwiedzaniem miasta może być doskonałym urozmaiceniem całego pobytu.