Przejdź do treści

Czy monitor 27 cali może znaleźć zastosowanie jako monitor do gier?

  • przez

Professional cyber gamer studio room with personal computer armchair, keyboard for stream in neon color blur background. Soft focus.

Odpowiednie wymiary ekranu pozwolą połączyć wysoką jakość obrazu z dbaniem o postawę oraz wzrok. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych urządzeń, których przekątna wynosi od kilkunastu do nawet ponad 40 cali. Czy monitor 27” to dobre rozwiązanie do gier?

Monitor 27” – dla kogo będzie to dobre rozwiązanie?

Szeroki wybór monitorów sprawia, że można bez problemu znaleźć model dostosowany do konkretnej funkcji. Na rynku dostępne są liczne monitory biznesowe, uniwersalne, a także propozycje takie jak monitor do gier. Niezależnie od tego, w jakim celu użytkowany będzie sprzęt, podczas dokonywania wyboru warto zwrócić uwagę na jego parametry, wielkość oraz dodatkowe funkcje.

Choć wielu graczy stawia teraz na modele o przekątnej przekraczającej 30 cali, monitor 27” wciąż pozostaje atrakcyjnym wyborem. Taka przekątna zapewnia dość dobrą równowagę pomiędzy rozmiarem ekranu a ergonomią użytkowania. Warto przy tym pamiętać, że większe monitory wymagają siedzenia w większej odległości od urządzenia – w przeciwnym wypadku rośnie ryzyko uszkodzenia wzroku. 27-calowe monitory powinny oferować rozdzielczość wynoszącą co najmniej 1 920 × 1 080 pikseli; przy takim rozmiarze ekranu optymalnym wyborem będzie WQHD (2 560 × 1 440).

Uniwersalny monitor 27” od firmy Samsung

Do zadań biurowych oraz codziennego użytkowania warto polecić 27-calowy monitor biznesowy SR650 firmy Samsung. Jest to profesjonalne rozwiązanie, które łączy wysoką jakość obrazu z nowoczesnym designem. Bezramkowa obudowa pozwala w pełni skoncentrować się na pracy, a także połączyć ekran z innymi monitorami tego typu przy maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni roboczej. Panel IPS pozwala na pełne oddanie wyrazistości kolorów niezależnie od kąta, z którego patrzy użytkownik.

Monitor SR650 zapewnia także funkcje pozwalające na ochronę oczu. Są to rozwiązania takie jak Flicker Free (ograniczenie migotania ekranu) oraz tryb Eye Saver (redukcja emisji niebieskiego światła). Dzięki takiej konfiguracji model ten sprawdzi się zarówno w pracy biurowej, jak i podczas gry.

Monitor do gier – najlepsze wrażenia z ulubionych tytułów

W większości przypadków 27 cali to wystarczająca przekątna, jaką powinien cechować się monitor do gier. Dla osób, które dysponują odpowiednią przestrzenią i chcą zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia z rozgrywki, firma Samsung przygotowała także większe modele, których przekątna wynosi 32”, 34”, a nawet 49”. Poszczególne propozycje można znaleźć na stronie Samsunga.

Monitory dla graczy często charakteryzują się wyższą częstotliwością odświeżania obrazu – w przypadku niektórych modeli Samsunga jest to nawet 240 Hz. Wysoka wartość tego parametru sprawia, że rozgrywka jest znacznie płynniejsza. Cechy takie jak G-Sync lub FreeSync zapewniają idealne zgranie procesora graficznego z wyświetlaczem, co pozwala zredukować zacinanie się obrazu i występowanie opóźnień, które negatywnie wpływają na jakość rozgrywki. Modele skierowane dla graczy stosują także rozwiązania zapewniające wysoką jasność i kontrast, jak również doskonałe odwzorowanie barw, dzięki czemu rozgrywka będzie stać na najwyższym poziomie.

You may also like