Przejdź do treści

Co sprzedawać przez sklep internetowy?

  • przez

Sprzedaż w internecie (e-commerce) to od kilku lat jeden z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych pomysłów na biznes. Możliwości zarobku na sprzedaży w internecie dodatkowo zwiększyła pandemia koronawirusa, która sprawiła, że Polacy (i nie tylko) zaczęli kupować jeszcze więcej przez internet. Skoro sprzedaż internetowa kwitnie, warto zainteresować się, jak zacząć handel w internecie i rozwijać swoją firmę w sieci. Przyjrzyjmy się zatem jednemu z najczęściej zadawanych pytań przez zaczynających sprzedawców: co sprzedawać przez internet?

Elektronika, RTV i AGD

Bardzo dużym zainteresowaniem klientów szukających produktów w internecie cieszy się szeroko rozumiana elektronika. Mowa tutaj przede wszystkim o komputerach, telewizorach i telefonach, jednak w ostatnim czasie wiele osób decyduje się również na zakup takich produktów jak np. elektryczne hulajnogi, bezprzewodowe słuchawki, tablety, drukarki oraz skanery. Nieco mniej „technologicznymi”, ale wcale nie mniej popularnym produktem są etui do telefonów. Rozpoczęcie sprzedaży etui nie wymaga dużego kapitału startowego, jednak nie oferuje również tak wysokich zarobków jak elektronika, dlatego najlepiej połączyć kilka różnych grup produktów.

Odzież, obuwie i kosmetyki

Obecnie w internecie można znaleźć firmy, które oferują produkty odnoszące się do praktycznie każdej niszy. Zaczynającym sprzedawcom rekomendujemy jednak rozpoczęcie handlu w internecie od produktów, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Naszą propozycją są więc kosmetyki, obuwie i odzież. Kiedyś ciężko było sobie wyobrazić kupowanie ubrań bez wcześniejszego przymierzenia w sklepie. Dziś robią tak prawie wszyscy. W internecie można zazwyczaj znaleźć tańsze ubrania, które pod względem jakości nie ustępują sklepowym. Rozpoczęcie sprzedaży torebek, butów, ubrań oraz kosmetyków jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ te branży cechują się bardzo dużym zainteresowaniem potencjalnych klientów.

Kursy i ebooki

Jeszcze jednym ciekawym sposobem na rozpoczęcie sprzedaży w internecie jest oferowanie kursów oraz ebooków. Jeśli posiadamy specjalne umiejętności lub wiedzę w konkretnej dziedzinie, możemy przygotować interaktywny kurs internetowy lub napisać ebook (lub zlecić jego napisanie) i rozpocząć sprzedaż. Wybierając taki sposób zarobku przez internet, trzeba pamiętać jednak o tym, że podstawą w sprzedaży tzw. interaktywnych produktów edukacyjnych jest dobrze zaplanowana kampania reklamowa.

Jak szybko i łatwo założyć sklep internetowy?

Po przeprowadzeniu researchu, kiedy wiemy już, co sprzedawać przez internet, powinniśmy znaleźć odpowiednią platformę sprzedażową, która ułatwi nam handel online. Jedną z ciekawszych i wielofunkcyjnych platform jest CStore.pl. Platforma jest stworzona w taki sposób, aby sprzedaż była maksymalnie zautomatyzowanych jest łatwa w obsłudze platforma CStore. Dodatkowo, przedsiębiorcy planujący swoją witrynę sprzedażową, mogą zastosować różne wtyczki, które ułatwią dokonanie zakupu potencjalnym klientom. Platforma CStore umożliwia szybkie i łatwe założenie sklepu internetowego opartego o model dropshippng lub hurtownię internetową B2B.