Przejdź do treści

Cięcie laserem blach – precyzja i zasada działania

  • przez

Cięcie laserem wykorzystuje wiązkę lasera do termicznego rozdzielenia materiału. Zachodzi wówczas topnienie obrabianego laserowo metalu z równoczesnym jego odparowaniem w ściśle określonym miejscu. Cięcie laserowe jest najdoskonalszą metodą obróbki stosowaną obecnie w produkcji przemysłowej. W naszej firmie pracuje doświadczona kadra pracowników świadcząca profesjonalne usługi z zakresu wycinania laserem, dlatego nieustannie rozwijamy swoją ofertę na skalę światową a nasi klienci są zawsze usatysfakcjonowani ze współpracy.

Cięcie laserem jest nowoczesnym rozwiązaniem technologicznym, dzięki któremu obróbka termiczna metalu przebiega szybko i precyzyjnie, a wycięcie laserowo elementy są gotowe zaraz po zakończeniu pracy maszyny laserowej.

  • Cięcie laserem zasada działania
  • Precyzja cięcia laserem

Cięcie laserem zasada działania

Jeśli zależy nam na uzyskaniu doskonałego kształtu blachy oraz maksymalnej precyzji z dokładnością, co do milimetra to cięcie laserowe jest tą metodą, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Wcześniejsze metody obróbki metali, które były dostępne na rynku uniemożliwiały pracę na skalę wieloseryjną o najwyższej powtarzalności wycinanych elementów, dlatego zastosowanie laserowego cięcia blach otwiera możliwości na nowe wyzwania i projekty. Cięcie laserem jest metodą przecinania, która wykorzystuje gorącą wiązkę laserową i czysty gaz techniczny taki jak na przykład azot, tlen lub argon. Wycinanie laserowe jest procesem termicznym, w momencie cięcia otrzymujemy natychmiastowe rozdzielenie ciętego materiału z zachowaniem równych i nieodkształconych krawędzi w miejscu oddziaływania lasera. Nagrzany do bardzo wysokiej temperatury laser dosłownie stapia metal, na który został nakierowany dlatego struktura krawędzi cięcia nie ulega wszelkim niepożądanym zmianom. Taki efekt uzyskujemy, ponieważ narzędzie tnące jest spójną wiązką laserową promieniowania elektromagnetycznego, która przemieszcza się na ściśle określonym obszarze cięcia.

Precyzja cięcia laserem

Zastanawiasz się jak uzyskać w szybki sposób gładkie krawędzie ciętej blachy bez potrzeby dalszej obróbki? Cięcie stali jeszcze do niedawna było skomplikowanym i długim procesem, wymagającym dużego nakładu pracy oraz czasu. Szybki rozwój technologiczny sprawił, że powstała najnowocześniejsza i najdoskonalsza laserowa metoda obróbki blach, rur i profili, która dzięki najwyższej precyzji cięcia laserem wyparła z rynku dotychczasowe metody. Precyzja wycinania laserowego jest uwarunkowana od użycia odpowiedniego czynnika tnącego, dlatego doskonale sprawdza się tu bardzo gorąca wiązka lasera w połączeniu z czystym gazem technicznym, wówczas dokładność wiązki wynosi aż 0,009 mm. Taka precyzja cięcia zapewnia nas o maksymalnym ograniczeniu odpadów materiału oraz szybki czas realizacji nawet najliczniejszych i skomplikowanych zamówień. Szukasz firmy, która wykona profesjonalne cięcie laserem dla Twojej Firmy? Dobrze trafiłeś, nasza firma Fabryka 4×4 dysonuje najnowocześniejszym parkiem maszynowym, posiadamy maszyny laserowe, dzięki którym sprostamy każdemu nawet najbardziej skomplikowanemu zamówieniu.