Przejdź do treści

Aerozole BOV – zyskaj przewagę nad konkurencją dzięki opakowaniu

  • przez

Wprowadzasz na rynek produkty marki własnej z dziedziny chemii technicznej, motoryzacyjnej, kosmetyków samochodowych lub innych pokrewnych branży? Pamiętaj, że skuteczne medium nie jest jedynym gwarantem sukcesu, bowiem produkt liczy się jako całość – a zatem również z odpowiednio przystosowanym i działającym aerozolem. Dowiedz się, dlaczego przewagę nad konkurencją zyskasz dzięki aerozolom Bag-On-Valve.

Czym są aerozole Bag-On-Valve?

Aerozole BOV to lepsza wersja najpopularniejszego rodzaju opakowania, umożliwiającego dozowanie medium. W tego typu aerozolach znajduje się worek z zaworem, natomiast przestrzeń pomiędzy nim a wewnętrzną ścianą puszki wypełnia sprężone powietrze. Po napełnieniu worka medium, zwiększa on swoją objętość, natomiast analogicznie zmniejsza się objętość powietrza wypełniającego puszkę. Rośnie natomiast jego ciśnienie, przez co staje się ono gazem pędnym.

Aerozole BOV – co zyskuje konsument?

W jaki sposób specyfika aerozoli BOV wpływa na to, że jest on opakowaniem korzystniejszym dla konsumentów? Aerozol BOV jest opakowaniem znacznie wydajniejszym – umożliwiają bowiem wykorzystanie niemal 100% medium, znajdującego się w worku. Ponadto tego typu aerozole dozują środek pod jednakowym ciśnieniem od otwarcia produktu aż do jego wyczerpania. Pozwalają także na aplikację preparatu pod dowolnym kątem.

Bezpieczne użytkowanie i przechowywanie

Wspomniane sprężone powietrze, które jest gazem pędnym, w przeciwieństwie do palnych gazów, stosowanych w klasycznych aerozolach, nie niesie ryzyka wybuchu podczas przechowywania aerozolu czy też jego użytkowania.

Marka własna aerozoli w Ondo to możliwość zamknięcia swoich produktów właśnie w aerozolach BOV. Obietnica wydajności i wygody użytkowania, które wynikają ze specyfiki opakowania, na pewno będą cenne w kontekście marketingowym i pomogą lepiej sprzedawać produkt.

Zyskuje nie tylko konsument – korzyści dla producenta lub właściciela marki

Nowoczesne rozwiązanie, jakim są aerozole BOV, niosą korzyści także dla producentów oraz przedsiębiorstw wprowadzających je na rynek pod marką własną. Pierwsza z nich dotyczy bezpieczeństwa podczas produkcji – gazem pędnym jest znajdujące się pomiędzy workiem i wewnętrzną ścianą puszki sprężone powietrze. Dlatego nie ma konieczności używania palnych gazów, które niosą ryzyko eksplozji podczas produkcji lub użytkowania.

Czyste medium to skuteczne medium

Ta właściwość aerozoli BOV niesie również bezpośrednio kolejną korzyść, a mianowicie fakt, że w tego typu opakowaniach medium zachowuje swoje pierwotne właściwości. Nie jest bowiem mieszane z gazem pędnym, dzięki czemu na etapie produkcji nie musi być uwzględnianie jego oddziaływanie na gotowy preparat. Nie tylko znacznie ułatwia to opracowywanie receptury, ale jest też korzyścią dla konsumentów, którzy otrzymują skuteczniejsze środki chemiczne. jest to też rozwiązanie poprawiające ekologiczność produktów.