Przejdź do treści

Co zyskujesz pracując w przestrzeni coworkingowej w Warszawie?

  • przez

Rynek pracy narażony jest na ciągłe zmiany. Jedną z utrzymujących się tendencji jest stopniowe rezygnowanie etatu na rzecz freelancingu. O ile na pierwszy rzut oka wykonywanie obowiązków z domu wydaje się być idealne, o tyle z czasem może przysparzać nowych trudności. Odpowiedzią na wiele problemów freelancingu jest coworking. Warszawa przoduje w oferowaniu nowych miejsc tego typu. Co zyskamy, decydując się na wynajem biurka i czy to korzystniejsze od pracy w domu?

Minusy pracy freelancera

Trudności w zarządzaniu czasem to jeden z największych problemów, jaki freelancerzy napotykają w swojej pracy. O wiele trudniej jest się zmotywować, kiedy swoje obowiązki wykonujemy w domu, a nie w biurze, w którym mamy z góry narzucone godziny pracy i zadania do wykonania.

Chociaż obraz freelancera stukającego w klawiaturę w gwarnej kawiarni jest obecny w świadomości wielu osób, w rzeczywistości taki model nieczęsto się sprawdza.

Zdecydowana większość freelancerów to osoby wykonujące zawody oparte na kreatywności.  Taki system (tym bardziej w połączeniu z pracą na własny rachunek) wymaga od pracownika ogromnej samodyscypliny i dużego zaangażowania.

Jest to trudne do osiągnięcia w niesprzyjających warunkach, dlatego wielu freelancerów szuka alternatywnych rozwiązań dla pracy w domu czy kawiarni. Dla wielu z nich jest nim coworking. Warszawa i inne duże miasta oferują coraz więcej takich przestrzeni, więc jest w czym wybierać.

Coworking odpowiedzią na brak motywacji

Przestrzeń, w której możemy wynająć biurko na godziny lub dni wydaje się idealną alternatywą dla miejsc niesprzyjających dyscyplinie. Jeśli odkąd zaczęliśmy pracować na własny rachunek, trudno nam zmotywować się do wstawania o wyznaczonej porze i zarywamy noce, by dokończyć projekty, coworking to rozwiązanie dla nas. Przebywanie w przestrzeni z innymi specjalistami potrafi korzystnie wpłynąć na nasz zapał do pracy, a przez to – efektywność.

Dodatkowe korzyści

Praca wśród innych osób to również ogromna zaleta, o której nie możemy zapominać, jeżeli bierzemy pod uwagę coworking. Warszawazdecydowanie przewyższa inne miasta chociażby pod względem dostępności specjalistów z różnych branż. Praca w przestrzeni coworkingowej pozytywnie wpływa na budowanie więzi biznesowych i pozyskiwanie partnerów, których najprawdopodobniej nie poznalibyśmy, zostając w domu. To też świetna okazja do wymiany doświadczeń zawodowych.

Wybierając coworking możemy realnie rozwijać własną firmę czy jednoosobową działalność nie tylko dzięki nawiązywaniu relacji biznesowych. Coraz więcej miejsc łączy ofertę przestrzeni do pracy z wirtualnym biurem. Jest to kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy m.in. atrakcyjny adres do korespondencji, obsługę formalności związanych z prowadzeniem działalności i doradztwo specjalistów np. księgowych i prawników. Dzięki temu zyskujemy więcej czasu na rozwój naszej firmy, a nie działania poboczne.

Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru konkretnego biura coworkingowego, warto zapoznać się z udogodnieniami, które oferują poszczególne miejsca. W znalezieniu oferty pomoże nam strona www.spacing.pl. Znajdziemy tam ponad 100 przestrzeni w Warszawie i ponad 200 w całej Polsce.