Przejdź do treści

Wynajęcie wózków widłowych sezonowo

  • przez

Okres przedświąteczny to wyzwanie dla pracowników magazynów, którzy muszą się liczyć z większą niż zawsze ilością zamówień. W takiej sytuacji przydają się też dodatkowe wózki widłowe. Skąd je wziąć?

Prowadząc magazyn, z pewnością masz świadomość, że w ciągu roku są okresy, w których natężenie pracy jest znaczne. Świetnym przykładem jest okres tuż przed świętami czy wakacje. Aby zrealizować spływające zamówienia w terminie z pewnością zatrudniasz pracowników sezonowych. A co ze sprzętem? Czy musisz nabywać dodatkowe wózki widłowe? Okazuje się, że nie – możesz je wynająć i to za niewielkie pieniądze, oszczędzając tym samym sporą ilość środków.

Z jaką firmą podpisać umowę?

Jako osoba zainteresowana wypożyczeniem jednego lub  kilku wózków widłowych musisz wiedzieć, że na rynku działa wiele firm oferujących wynajem takich urzadzeń. Znalezienie kontrahenta nie jest zatem problemem, jednak oferowane przez niego warunki są różne. Na co zwrócić uwagę porównując propozycje poszczególnych przedsiębiorstw?

W różnych okresach działalności możesz potrzebować różnych wózków widłowych. Ważne zatem, aby wybrana przez Ciebie firma oferowała bardzo zróżnicowaną gamę takich urządzeń. Jako osoba używająca widłowe wózki z pewnością masz świadomość, że sam pojazd to czasem za mało. Dobrze zatem, abyś miał dostęp również do szerokiej gamy wyposażenia i osprzętu, np. chwytaków. Być może masz też preferencje, jeżeli chodzi o napęd wózka – czy firma, z którą zamierzasz podpisać umowę, posiada zarówno wózki gazowe, jak i elektryczne? Czy w jej ofercie znajdują się wózki widłowe wyłącznie renomowanych producentów? Wszystko to powinieneś sprawdzić.

Wózek musi być sprawny!

Wypożyczając wózek widłowy w dalszym ciągu jesteś odpowiedzialny za zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy swoim pracownikom. Czy jesteś pewien, że firma, z którą masz zamiar nawiązać współpracę dostarczy Ci pod wskazany adres sprawdzony technicznie pojazd? Co w sytuacji, gdy wózki widłowe używane które wypożyczyłeś zepsują się?

Zapoznanie się z warunkami firmy proponującej wynajem wózków widłowych jest bardzo ważne. Musisz mieć pewność, że otrzymasz pojazdy w pełni sprawne, a w razie kłopotów niezbędną pomoc.