Przejdź do treści

Japonia – Internet i komunikacja

  • przez

Masz w planach odbyć podróż po Japonii, ale nie wyobrażasz sobie wyprawy bez dostępu do sieci? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, że Japonia wcale nie jest taka straszna, jeśli chodzi o Internet i połączenia sieciowe!

 Jak zakupić kartę SIM i uzyskać dostęp do Internetu w Japonii?

Jeśli mamy w planach pobyt tymczasowy w Japonii, warto się zainteresować, jak wyglądają połączenia Internet na terenie tego kraju. Karty SIM (poza Prepaid) muszą być zarejestrowane, a z ich zakupem przez obcokrajowców wiąże się szereg trudności i formalności. WIFI jest dostępne na terenie dużych miast takich jak Tokyo, Osaka, czy Kyoto, ale nie we wszystkich miejscach. Warto więc przed wybraniem się w podróż rozważyć zakup tzw. Kart SIM Prepaid, by nie tracić kontaktu ze światem! W przeciwnym wypadku możemy być skazani na poszukiwanie w każdym miejscu ulotek reklamujących miejsca z darmowym Wi-Fi oraz aplikacje ułatwiające poszukiwanie hot spotów.

Japonia – Internet z wykorzystaniem karty SIM

Tymczasową kartę SIM możemy dostać w hali przylotów lotniska oraz w budkach operatorów na dworcach kolejowych. Karty są również dostępne w słynnych japońskich automatach. Aby skorzystać z karty SIM Prepaid, należy się upewnić, że telefon nie ma blokady SIM-lock. Należy również sprawdzić rozmiar karty SIM, którą telefon może obsługiwać oraz dowiedzieć się wcześniej, w jaki sposób skonfigurować ręcznie ustawienia APN (Access Point Name). Limity transferu w Japonii są codziennie odnawiane, a po ich wykorzystaniu prędkość połączenia spada, lecz wciąż możemy korzystać z usług. Japońska tymczasowa karta SIM może być ważna przez okres siedmiu, czternastu lub trzydziestu dni, a jej cena zależy od czasu ważności oraz oferowanego limitu transferu danych.

Przenośny router WIFI a Internet w Japonii

Jednym z dobrych nowszych rozwiązań, jeśli chodzi o Internet nie tylko w Japonii, ale i na terenie wielu innych krajów, jest wynajem przenośnego routera WIFI. Koszt wynajmu kieszonkowego routera to około 40 zł za dzień, można go odebrać w Polsce lub na terenie kraju, do którego się wybieramy. Z pomocą takiego sprzętu można nie tylko poruszać się zgodnie ze ścieżkami z Google Maps, ale również korzystać z poczty e-mail, sprawdzać rozkłady jazdy oraz używać translatora Google. Jednym słowem korzystać ze wszystkich funkcji oraz internetowych narzędzi niezbędnych w podróży! Procedura wynajmu takiego routera jest bardzo prosta, nawet w Japonii. Wystarczy wypełnić formularz, dokonać wpłaty zgodnie z czasem wynajmu i zwrócić modem pod koniec wyprawy.