Przejdź do treści

4 oznaki, że Twojej firmie jest potrzebny program kadrowo-płacowy

  • przez

Czasem różnym problemom w firmie można zaradzić stosując jedno rozwiązanie. W przypadku większych przedsiębiorstw może nim być program kadrowo-płacowy. Stanowi on wsparcie dla pracowników działu kadr i płac – pozwala zautomatyzować niektóre zadania i ogranicza ryzyko błędu. Nie jest to jednak propozycja dla każdego biznesu. Jak rozpoznać, czy taki system sprawdzi się w Twojej firmie?

Program kadrowo-płacowy – pomoc, gdy firma nie nadąża z rozliczaniem wypłat

Im więcej osób jest zatrudnionych w firmie, tym trudniej prawidłowo obliczyć płacę dla każdego z nich. Zwłaszcza, że trzeba przy tym brać pod uwagę nie tylko miesięczną kwotę wynagrodzenia, ale też nadgodziny i premie. W takich sytuacjach niezbędny jest program kadrowo-płacowy, który będzie mógł sam wyliczyć, jaka suma wypłaty będzie właściwa dla każdego pracownika. Dodatkowo, taki system powinien też automatycznie wykonać przelewy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pensja zostanie wypłacona na czas.

Chcesz planować zadania bazując na wynikach dotychczasowych działań

Strategia rozwoju firmy powinna być budowana przy uwzględnieniu wyników prowadzonych wcześniej działań. Dlatego tak ważne są regularne raporty. Ich tworzenie może być jednak pracochłonne. Wtedy pomocą służą programy kadrowo-płacowe. Niektóre systemy tego typu oferują dostęp do standardowych modeli raportów, dostosowanych do potrzeb działu HR. Uwzględniają one szczegółowe dane i przedstawiają je w czytelny, zrozumiały sposób. Korzystanie z tych raportów znacznie ułatwia rutynową pracę jaką jest raportowanie i pozwala zaoszczędzić wiele czasu pracownikom działu kadr i płac.

Pracownicy często podróżują, co skutkuje opóźnieniami w realizacji zadań

W niektórych firmach podróże służbowe są na porządku dziennym, co czasem stanowi utrudnienie. Osoba, która dużo czasu spędza poza biurem może mieć kłopot z nadzorowaniem pracy. Program kadrowo-płacowy umożliwiający korzystanie z mobilnej wersji będzie dla niej dużym ułatwieniem. Dzięki niemu można w każdej chwili sprawdzić ważne informacje – wystarczy tylko mieć połączenie z internetem. To pozwoli zwiększyć efektywność pracowników i przełoży się na lepsze działanie całej firmy.

Osoby zatrudnione nie są na bieżąco z nowymi rozwiązaniami

Czujesz, że Twoi pracownicy powinni rozwinąć pewne kompetencje, bo bez tego rozwój firmy nie będzie możliwy? Nawet jeśli zdajesz sobie z tego sprawę, musisz najpierw dokładnie określić, jakie szkolenia czy kursy mogłyby im się przydać. W tym powinien Ci pomóc dział kadr, który wykorzystując programy kadrowo-płacowe będzie mógł przeprowadzić okresową ocenę pracowników. Przy okazji sprawdzi, w jakich dziedzinach czują się oni pewnie i które umiejętności chcieliby nabyć. Mając taką wiedzę, program może też zaplanować dla nich szkolenia w optymalny sposób. Taką opcję umożliwia m.in. system Teta HR. Na stronie -> unit4.com/pl/produkty/hr/teta-hr znajdziesz bardziej szczegółowe informacje na temat jego funkcjonalności, które można dostosowywać w zależności od potrzeb firmy. Nadal nie jesteś pewien, czy Twój biznes potrzebuje programu, który byłby wsparciem dla działu HR? Zapoznaj się z podanymi tam informacjami dotyczącymi system kadrowo-płacowego – dzięki nim, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję w tej kwestii.

Źródło: Program Teta HR oferowany przez Unit4 Polska