Przejdź do treści

3 zalety reklam graficznych w sieci

  • przez

Zwrócenie uwagi klienta na nasz produkt, jest połową sukcesu w całym procesie sprzedaży. Bombardowany jest on wszak z wielu stron informacjami, dlatego już samo przebicie się, powinny być czymś na czym nasza firma powinna się skupiać. Oczywiście, nie wolno nam zapominać o jakości oferowanych produktów i usług, ale jeśli klient się o nich nie dowie, nic nie będzie znaczyć nasza oferta.

Z tego właśnie powodu kładzie się szczególny nacisk na reklamę w sieci, która zazwyczaj przyjmuje postać tej graficznej. Dlaczego i jak ona wciąż działa, mimo że jest jej w sieci stosunkowo dużo? O tym dowiecie się z poniższego tekstu.

Targetowanie dokładnie w odbiorcę

Jednym z największych atutów reklam graficznych, jest możliwość dokładnego doboru do nich odbiorcy. Kampania produktowa Google, która oparta jest o ten rodzaj promocji, wykorzystuje zarówno sieci neuronowe, jak i sztuczną inteligencję, która uczy się na podstawie tego, co użytkownik robi w sieci.

W połączeniu z odpowiednią ilością reklam, które często różnią się od siebie w niewielkim stopniu, istnieje wysokie prawdopodobieństwo zaprezentowania użytkowniki dokładnie takiej reklamy, jaką oczekuje on zobaczyć. Co ważne, wyłącznie graficzne formy promocji, mogą być wykorzystywane w tego typu kampaniach produktowych Google, ponieważ zmiany w tekście wymagają zastosowania dodatkowych algorytmów tekstowych, co generuje koszty, które trzeba pokryć.

Nienachalnie, czyli jak zadowolić klienta

Użytkownicy sieci generalnie lubią zdjęcia, obrazy czy wykresy. Są one czytelne i w przystępny sposób trafiają do odbiorcy. Można śmiało powiedzieć, że są całkowitym przeciwieństwem bloków tekstów, które w negatywny sposób odbierane są przez użytkownika. Wymagają dużego skupienia, a więc i czasu. Zaletą reklam graficznych jest fakt, że nie muszą całościowo przypadać do gustu użytkownikowi.

W wielu przypadkach wystarczy tylko, aby jeden z jej elementów przykuł uwagę użytkownika. Możemy to być spowodowane zastosowaną typografią, kolorystyką, zdjęciami a najrzadziej treścią. Z wcześniejszego punktu wszak wiemy, że w przypadku reklamy graficznej, jest ona dobierana do użytkownika dokładnie do jego preferencji, więc sama wartość merytoryczna mogłaby go do danej oferty nie zachęcić.

Zachęcanie i subtelne przykuwanie uwagi

Kolejną zalet związanych z kampaniami produktowymi Google, jest ich powtarzalność. Reklama graficzna nie zawsze jest nastawiona na to, że w pierwszym kontakcie z użytkownikiem, sprawi że kliknie on odpowiednie pole na stronie internetowej. Dzięki jej charakterystycznemu wyglądowi przekonuje ona do siebie potencjalnego klienta. Jest to zagadnienie związane czysto z naszymi przyzwyczajeniami i brakiem ufności do reklamy. Idealnie zilustruje do przykład.

W momencie, w którym ktoś zachęca nas do zakupu danej rzeczy, wykorzystując przy tym różnego rodzaju hiperbole, natychmiast jesteśmy w stanie wyczuć reklamę podprogową. Nasza czujność maleje jednak po kilku lub kilkunastu krotnym kontakcie z tym samym elementem na wielu stronach, a więc i naszą reklamą graficzną, która niejako wkupiła się w nasze, czyli użytkownika sieci, względy. W ten oto sposób działają kampanie reklamowe Google, czyli przy wykorzystaniu skupiających uwagę, ale nienachalnych elementów graficznych, docierają do użytkownika, tak aby wywrzeć na nim potrzebę skorzystania z danej usługi… Co dla usługodawcy wiąże się z dużo lepszymi wynikami rynkowymi.

Podsumowując, stosowanie reklamy graficznej niesie za sobą szereg korzyści, które nie zawsze widoczne są na samym początku, ponieważ wiąże się ona z długotrwałą pracą nad odbiorcą w sieci. Warto jednak pamiętać, że ostatecznie to nie ona, ale jakość oferowanej usługi doprowadzą do ostatecznego sukcesu firmy, ale w wielu przypadkach jest ona warunkiem koniecznym zaistnienia sprzedaży, ale nie wystarczającym! Kampanie reklamowe Google pokazują przy tym, że mimo upływu lat, wciąż działają na nas te same sprawdzone metody, wystarczy tylko w odpowiedni, a więc i umiejętny sposób z nich skorzystać.