Przejdź do treści

Umowa kupna sprzedaży przyczepy wzór pdf i word

  • przez

Co musi zawierać umowa kupna sprzedaży przyczepy samochodowej, kempingowej lub rolniczej 2022?
Umowa kupna sprzedaży przyczepy samochodowej, rolniczej lub kempingowej  musi być sporządzona w formie pisemnej. Uwagę trzeba zwrócić na to aby była sporządzona w dwóch identycznych  egzemplarzach. Jeden egzemplarz umowy jest dla kupującego, a drugi jest potwierdzeniem dla osoby która sprzedaje przyczepę .

Umowa kupna przyczepy kempingowej, samochodowej lub rolniczej jest bardzo istotnym dokumentem, który reguluje warunki przeprowadzonej transakcji i może służyć jako podstawa prawna w wielu spornych sytuacjach.

Na końcu artykułu znajduje się darmowy wzór umowy sprzedaży przyczepy/ przyczepki samochodowej/ rolniczej i kempingowej.

Poniżej znajdą państwo podstawy związane z  rejestracją przyczepy. Identycznie jak w przypadku samochodów osobowych i motocykli, wszystkie przyczepy towarowe, kempingowe lub rolnicze wymagają sporządzenia ze sprzedającym w dwóch egzemplarzy umowy kupna sprzedaży przyczepy. Umowa kupna sprzedaży przyczepy samochodowej, rolniczej lub kempingowej stanowi  potwierdzenie , że staliśmy się prawowitym właścicielem przyczepy, a dla sprzedającego przyczepę jest dowodem zbycia przyczepy. Od właściwego przygotowania umowy sprzedaży przyczepy zależy cały kolejny proces przerejestrowania przyczepy na siebie, który, podobnie jak w przypadku innych pojazdów, został tymczasowo przedłużony z 30 do 180 dni.

Ile kosztuje rejestracja przyczepy?

Oczywiście poza podatkiem od zakupu nowy właściciel musi ponieść koszty związane z rejestracją przyczepy. Koszty są podobne jak w przypadku rejestracji pojazdu osobowego. W przypadku przyczepy wynoszą:

  • 54 zł za nowy dowód rejestracyjny
  • 13,50 zł za pozwolenie czasowe
  • 12,50 zł za nalepkę legalizacyjną
  • 1,50 zł za opłatę ewidencyjną

cały koszt to : 81,50 zł.
Jeśli rejestrację musimy wykonać w innym powiecie to koszt rejestracji przyczepy będzie równy 40 PLN ( nowe tablice rejestracyjne). Dodatkową opłata może pojawić się w przypadku konieczności wyrobienia karty pojazdu  75PLN.

Pobierz darmowy wzór umowy kupna sprzedaży przyczepy/przyczepki samochodowej, kempingowej lub rolniczej 2022 w wersji pdf lub word (doc) gotowe do wydrukowania i wypełnienia

Umowa-kupna-sprzedaży-przyczepy-wzór-pdf

Umowa-sprzedazy-przyczepy-word-doc

Umowa kupna przyczepy kempingowej wzór pdf i doc (word)

umowa-kupna-przyczepy-kempingowej-wzor pdf

umowa-sprzedazy-przyczepy-kempingowej-wzor doc