Przejdź do treści

Formularz zwrotu towaru

  • przez

Zwrot towaru a reklamacja. Jaki formularz zwrotu towaru użyć?

Formularz zwrotu towaru nie nie może być wykorzystany w przypadku reklamacji.  Zwrot produktu to zupełnie inna sytuacja niż reklamacja i nie należy tego mylić:

  • Reklamować towar można w sytuacji gdy towar jest wadliwy. A wadę może być uznane uszkodzenie kupionej rzeczy, lecz także brak cech kupionego towaru , które było opisane w specyfikacji lub obiecywał ci sprzedawca. Reklamacja upoważnia do ubiegania się o zwrot pieniędzy, naprawę lub wymianę przedmiotu.
  • Zwrot produktu (można w tym wypadku użyć formularz zwrotu produktu)  może nastąpić w przypadku, gdy oddajesz rzecz bez wad, ale z jakiejś przyczyny rezygnujesz z zakupu. Sprzedawca powinien zwrócić pieniądze, które zapłaciłeś, wraz z ewentualnymi kosztami przesyłki.

Inaczej mówiąc reklamacja możliwa jest tylko w sytuacji gdy towar jest niepełnowartościowy , zwrot produktu może nastąpić nawet w przypadku gdy po prostu się rozmyślisz.

Poniżej darmowy formularz zwrotu towaru w wersji pdf i doc

Formularz zwrotu towaru reklamacja_towarów wzór formularza

Zwrot towaru zakupionego w Internecie

Zwrot towaru zakupionego w internecie możesz wykonać w przeciągu 14 dni i nie musisz podawać w tym przypadku konkretnej przyczyny.

bardzo podobnie sytuacja wygląda w sytuacji kiedy kupiłeś towar droga telefoniczną lub poza siedziba przedsiębiorstwa np. podczas prezentacji w hotelu.

Jeśli sprzedawca nie poinformuje Cię o przysługującym Ci prawie do 14 dniowego prawa zwrotu towaru, termin automatycznie wydłuża się do 12 miesięcy.

Zwrot produktu zakupionego od osoby prywatnej

Trochę inaczej wygląda sytuacja w przypadku zakupu towaru od osoby prywatnej. Przyjęcie zwrotu towaru nie jest obowiązkiem osoby prywatnej, która sprzedała Tobie towar. Oczywiście może zaproponować Ci taka opcję ale będzie to zależne tylko od jego dobrej woli.