Przejdź do treści

Zjednoczone Emiraty Arabskie – co warto o nich wiedzieć?

  • przez

Zjednoczone Emiraty Arabskie to popularny kierunek turystyczny wśród podróżnych z całego świata. Kraj ten oferuje szeroką gamę atrakcji, od tradycyjnych rynków i meczetów po nowoczesne drapacze chmur i luksusowe hotele!

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają zdywersyfikowaną gospodarkę, a znaczący udział w niej mają takie sektory, jak ropa naftowa, gaz, budownictwo, turystyka i finanse. Strategiczne położenie ZEA i nowoczesna infrastruktura czynią z nich ważny węzeł handlu międzynarodowego!

Zjednoczone Emiraty Arabskie – jeden z najbardziej rozwiniętych krajów Bliskiego Wschodu

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) to państwo położone we wschodniej części Półwyspu Arabskiego. Od południa ZEA graniczą z Arabią Saudyjską, od wschodu z Omanem, a od zachodu z Katarem. Zjednoczone Emiraty Arabskie zamieszkuje 9,2 mln osób, a ich powierzchnia wynosi 83 600 km2. Abu Dhabi jest największym emiratem i stolicą ZEA. Dubaj to drugi co do wielkości emirat, znany z luksusowego stylu życia i kwitnącego przemysłu turystycznego. Szardża to trzeci co do wielkości emirat, znany z konserwatywnej kultury i surowego prawa islamskiego.

Zjednoczone Emiraty Arabskie zostały założone w 1971 roku i są federacją siedmiu emiratów. ZEA charakteryzują się wysokim standardem życia i są jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Bliskiego Wschodu. Są ważnym ośrodkiem turystycznym i mają wiele nowoczesnych atrakcji, takich jak Dubai Creek Tower (przeczytaj tutaj: https://travelers.pl/dubai-creek-tower), najwyższy budynek świata, czy Dubai Mall, największe na świecie centrum handlowe.

Większość mieszkańców stanowią Arabowie, ale jest tam też znaczna liczba Irańczyków, Pakistańczyków i Hindusów. Językiem urzędowym w ZEA jest arabski, ale powszechnie używany jest także angielski. Zjednoczone Emiraty Arabskie mają bogatą kulturę i dziedzictwo. Na terenie kraju znajduje się wiele zabytkowych meczetów, pałaców i fortów. Kuchnia emiracka jest bardzo popularna i obejmuje potrawy takie jak kebab, dania z ryżu i słodycze. Bardzo popularne są także emiracka muzyka i taniec.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – biznes w przyjaznym środowisku

Gospodarka Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest bardzo zróżnicowana, a istotny udział w niej mają takie sektory, jak turystyka, lotnictwo, budownictwo i usługi finansowe. ZEA są również ważnym ośrodkiem handlu międzynarodowego, a port Jebel Ali jest jednym z najbardziej ruchliwych portów kontenerowych na świecie.

Chociaż Zjednoczone Emiraty Arabskie posiadają znaczne rezerwy ropy naftowej i gazu ziemnego, ich gospodarka zbliża się do punktu nasycenia, dlatego rząd dywersyfikuje działalność w innych dziedzinach takich jak turystyka, finanse i transport. ZEA są popularnym celem podróży służbowych i inwestorów ze względu na zwolnienie z podatków i przyjazne środowisko dla biznesu. W kraju rośnie też liczba małych przedsiębiorstw, którym sprzyja brak ograniczeń dotyczących własności zagranicznej.

Biorąc pod uwagę silną gospodarkę ZEA i korzystny klimat biznesowy, nic dziwnego, że wiele firm decyduje się na rozpoczęcie działalności w tej arabskiej potędze. Należy jednak pamiętać, że przedsiębiorstwa w ZEA podlegają licznym prawom i regulacjom. Na przykład, aby móc działać legalnie, wszystkie firmy muszą uzyskać licencję handlową od odpowiednich władz. Firmy muszą też przestrzegać surowych przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Pomimo tych wyzwań, prowadzenie działalności gospodarczej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich może być bardzo opłacalne dla firm, które potrafią skutecznie poruszać się w otoczeniu prawnym. ZEA oferują także szereg zachęt dla firm, takich jak zwolnienie z podatków czy możliwość posiadania 100% udziałów przez obcokrajowców.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – handel, który przyciąga zagraniczne firmy

Zjednoczone Emiraty Arabskie są głównym ośrodkiem handlowym na Bliskim Wschodzie. ZEA, położone na skrzyżowaniu szlaków Azji, Afryki i Europy, są kluczowym graczem w gospodarce światowej. ZEA są także siedzibą wielu międzynarodowych korporacji. Centralne położenie ZEA i nowoczesna infrastruktura sprawiają, że są one idealną bazą dla firm, które chcą wejść na rozległe rynki Bliskiego Wschodu i nie tylko.

ZEA cieszą się opinią miejsca przyjaznego dla biznesu, a ich gospodarka jest jedną z najbardziej otwartych na świecie. ZEA są członkiem Światowej Organizacji Handlu, a ich prawo i przepisy zapewniają równe szanse przedsiębiorstwom każdej wielkości. Zaangażowanie ZEA w wolny handel i inwestycje przyczyniło się do przyciągnięcia zagranicznych firm i inwestorów. ZEA są ważnym rynkiem dla wielu międzynarodowych firm, a w nadchodzących latach oczekuje się dalszego rozwoju gospodarki tego kraju.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – atrakcje turystyczne i nie tylko

Zjednoczone Emiraty Arabskie są znanym ośrodkiem turystycznym, oferującym zwiedzającym wiele atrakcji. Od luksusowych hoteli i centrów handlowych po słynne na całym świecie parki rozrywki – w ZEA każdy znajdzie coś dla siebie.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji w ZEA jest Dubai Mall, największe centrum handlowe na świecie. Turyści mogą odwiedzić ponad 1200 sklepów i restauracji lub podziwiać zapierające dech w piersiach widoki z tarasu obserwacyjnego na dachu centrum. Inne popularne atrakcje to Ferrari World Abu Dhabi, kryty park rozrywki oferujący przejażdżki i atrakcje wzorowane na kultowej włoskiej marce samochodów sportowych, oraz Yas Waterworld, jeden z największych parków wodnych na Bliskim Wschodzie.

Planujesz wakacje w Dubaju? Przeczytaj ten artykuł: https://travelers.pl/dubai-wycieczka

Meczet Jumeirah jest kolejną popularną atrakcją kulturalną i jest jednym z największych meczetów w kraju. Zwiedzający mogą wejść do niego, aby dowiedzieć się więcej o kulturze i architekturze islamu. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie brakuje też okazji do zrobienia zakupów i zjedzenia smacznego posiłku, co sprawia, że jest to idealny cel podróży dla każdego rodzaju podróżnika.

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają bardzo otwartą gospodarkę i chętnie przyjmują inwestycje zagraniczne. Rząd utworzył strefy wolnego handlu, aby zachęcić do handlu i inwestycji. Do tego dochodzi bardzo duża ilość atrakcji turystycznych. Osoby odwiedzające Zjednoczone Emiraty Arabskie zawsze mają w nich bardzo dużo do zobaczenia i zrobienia.

You may also like