Przejdź do treści

W czym pisać aplikacje webowe?

  • przez

Aplikacje webowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. W przeciwieństwie do tych desktopowych aplikacji webowych nie trzeba instalować na żadnym z urządzeń, a więc nie zabierają żadnego miejsca w pamięci systemu. Co jest jednak najważniejsze, to do obsługi aplikacji webowych potrzebne jest tylko stałe łącze internetowe oraz przeglądarka. Warto przyjrzeć się im od samego początku. Jaki język oprogramowania charakteryzuje aplikacje webowe? W jakim środowisku najlepiej pisać aplikacje webowe? Zobacz sam!

Aplikacje webowe jaki język?

Nie od dzisiaj wiadomo, że wybór odpowiedniej technologii dla aplikacji jest kluczem do sukcesu. Dotyczy się to szczególnie większych projektów w branży programistycznej. Na początku warto będzie przypomnieć Ci, z czego składa się aplikacja webowa. Jedną z najważniejszych części składowych aplikacji jest Front-End, czyli możliwość interakcji na stronie internetowej z dowolnego urządzenia. Jednym słowem – aby korzystanie z niej było bezproblemowe i nie pochłaniało zasobów pamięci. Oprócz samej charakterystyki poznać też powinieneś najważniejsze cechy Front-End-Development’u. Tymi zaś najbardziej popularnymi aplikacjami przy tworzeniu aplikacji webowych są kolejno:

  • JAVA – większość ofert, które napotkasz, dotyczy się właśnie tego języka. Wielu ludzi wybiera zatem Javę jako „swój” język programowania.
  • Maven – dla wielu jest to narzędzie, które wspomaga programistów Java. Cechą charakterystyczną tego programu jest fakt, że do rozpoczęcia zabawy z Mavenem nie jest wymagana szczególna ilość konfiguracji.
  • IDE – inaczej znane jako zintegrowane środowisko programistyczne. Jest to aplikacja (lub środowisko aplikacji) projektowany w celu zmaksymalizowania produktywności programisty. IDE charakteryzuje się tym, że umożliwia korzystanie z bardzo wielu pomocnych funkcji. Przykładowo, umożliwia bezpośrednią edycję kodu źródłowego oraz jego kompilację. Jeśli więc jesteś początkujący, to warto wybrać Javę!

Dzięki rozwiązaniom, które oferują aplikacje webowe, wiele firm może zaoszczędzić swój czas, a zwłaszcza wykorzystywane środki – warto wziąć to pod uwagę, jeśli myślisz o stworzeniu swojej aplikacji! – mówią specjaliści Infolet.

Według wielu źródeł informacji najczęściej stosowanym językiem programowania jest Java. Jest on brany za najlepsze środowisko przy tworzeniu aplikacji webowych. Oczywiście może być to też Ruby, Python lub PHP – ostateczny wybór należy do Ciebie!