Przejdź do treści

Szafy biurowe – wybieramy szafy do biura

Szafy biurowe są niezbędnym elementem wyposażenia każdej firmy, organizacji czy instytucji publicznej. Dzięki nim z łatwością można utrzymać porządek w dokumentach, umowach, akcesoriach biurowych, a także zadbać o bezpieczeństwo ważnych danych i kosztowności. W artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model, który spełni wszystkie potrzeby przedsiębiorstwa.

Meble biurowe a dobra organizacja

Dobrze zaaranżowane biuro przyczynia się do poprawy efektywności pracy oraz zwiększenia produktywności. Odpowiednio dobrane meble biurowe mogą sprawić, aby  wszystko było łatwo dostępne. Dzięki temu pracownicy nie będą tracić czasu na szukanie dokumentów, narzędzi czy sprzętu. Będą mogli w pełni skupić się na wykonywaniu swoich zadań, co pozwoli zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność pracy. Odpowiednio zorganizowane biuro wygląda estetycznie i profesjonalnie, co może również pozytywnie wpłynąć na wizerunek firmy w oczach klientów czy partnerów biznesowych.

Szafy do biura – jaki model wybrać?

To jaka szafa biurowa powinna znaleźć się w naszym biurze zależy od wielu czynników, takich jak ilość dokumentów, jakie chcemy przechowywać, dostępnej w biurze przestrzeni oraz liczby osób, które będą z niej korzystać. Przed zdecydowaniem się na konkretny model trzeba zmierzyć przestrzeń dostępną w biurze – mówi Mirosław Stańczyk, ekspert z firmy EMPORO. – W ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy szafa biurowa będzie zbyt duża, aby zmieścić się w pomieszczeniu. Doskonałym wyborem są meble z regulowanymi półkami. Można je z łatwością dopasować do indywidualnych preferencji i tym samym znacznie ułatwić organizację dokumentów.

Szafa laminowana, drewniana czy metalowa?

Wybierając szafę, należy również zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Ostateczna decyzja powinna zależeć zarówno od preferencji, stylu wnętrza, budżetu, jak i oczekiwanej trwałości i funkcjonalności szafy. Drewniane szafy biurowe są bardzo eleganckie i dodają pomieszczeniu klasycznego stylu. Meble z metalu należą do najbardziej solidnych i wytrzymałych. Są też stosunkowo tanie w produkcji, co sprawia, że są popularnym wyborem w wielu firmach. Z kolei szafy laminowane łączą w sobie trwałość metalowych modeli z estetyką drewnianych szaf.

Wygląd szafy biurowej

Szafa biurowa może być także elementem dekoracyjnym biura, dlatego wybierając ją, trzeba zwrócić uwagę na wystrój firmy. Dopasowanie mebli do reszty aranżacji jest niezwykle istotne, jeśli chcemy stworzyć spójną i estetyczną całość. W nowoczesnych i ponadczasowych wnętrzach dobrze sprawdzą się produkty o minimalistycznych formach. Z kolei z pomieszczeniami urządzonymi w stylu klasycznym świetnie skomponują się szafy drewniane. Kolor możemy dobrać na dwa sposoby: wybrać model w kolorze dopasowanym do reszty elementów lub w barwie kontrastującej z wyposażeniem, aby nadać firmie więcej charakteru. Nie zaszkodzi też przyjrzeć się detalom i dobrać produkty z ciekawymi wykończeniami np. nietypowymi uchwytami w różnych kształtach lub estetycznymi przeszkleniami.

Wyposażenie szafy

Z wyjątkiem wyglądu szafy liczy się również jej funkcjonalność. Z tego powodu warto wybrać modele, które będą posiadały wyposażenie dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa, takie jak szuflady, półki czy haczyki na klucze. Jeśli chcemy ochronić przechowywane rzeczy przed dostępem osób poufnych, przyda się też dodatkowa blokada lub zamki zabezpieczające przed kradzieżą. Na rynku można także znaleźć modele wysuwane, z żaluzjami oraz przesuwnymi lub szklanymi drzwiami. Zawsze wybierajmy produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów, będącymi gwarancją trwałości i wytrzymałości przez lata.

Wybór szafy biurowej zależy od wielu czynników, takich jak estetyka biura, trwałość czy bezpieczeństwo dokumentów. Najlepiej wybrać meble, które charakteryzują się wytrzymałością i są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie należy jednak zapominać, aby odpowiednio dopasować je nie tylko do potrzeb przedsiębiorstwa, ale również wystroju biura.

Źródło: Run The Brand