Przejdź do treści

Sprzątanie biur – jak wybrać dobrą firmę?

  • przez

Sprzątanie biur to usługa, która oferowana jest przez większość firm oferujących sprzątanie. Jak wybrać firmę, która zrealizuję usługi na wysokim poziomie? Czym kierować się podczas podejmowania decyzji? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.

Czym kierować się podczas wyboru?

Niebagatelne znaczenie dla większości klientów mają:
– cena
– zakres wykonywanych prac i usług
– sprzęt wykorzystywany podczas sprzątania
– środki chemiczne wykorzystywane podczas sprzątania
– możliwość skorzystania z dodatkowych usług poza abonamentem
Warto właśnie na te czynniki zwrócić uwagę. Jeżeli chodzi o cenę, nigdy nie warto kierować się tylko nią. Może bowiem okazać się, że sprzątanie jest realizowane bardzo pobieżnie. W dzisiejszych czasach, gdy utrzymanie higieny pomieszczeń jest tak ważne, lepiej zapłacić więcej, jednak mieć pewność, że wszystko zostało zrobione bardzo dokładnie. Zakres usług to coś, co trzeba sprawdzić już na samym początku. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm, które mają na przykład przestrzenie biurowe urządzone w sposób designerski albo ulokowane są w zabytkowych miejscach. Wszędzie tam trzeba dobrać metody pracy adekwatne do otoczenia.

Dodatkowe usługi poza abonamentem

Jeżeli firma oferuje dodatkowo usługi, które nie są w stałym abonamencie, warto dowiedzieć się więcej na ich temat. Dzięki temu można od czasu do czasu skorzystać na przykład z czyszczenia sprzętu biurowego, komputerów i laptopów. Poza tym należy sprawdzić, czy firma ma wykupione odpowiednie ubezpieczenie, które chroni mienie, które może ulec uszkodzeniu podczas sprzątania. Do takich sytuacji dochodzi bardzo często, dlatego lepiej być zabezpieczonym. Najlepiej wybierać partnera, który ma już ugruntowaną pozycją na rynku i realizuje usługi sprzątania w wielu prestiżowych miejscach.

Gdzie znaleźć firmę sprzątającą?

Wydaje się, że sprzątanie biur to praca prosta, niewymagająca większych kwalifikacji. Tymczasem szereg zadań musi być realizowanych sposób specyficzny. Fachowy personel to zatem największa siła tego typu firm. Warto kierować się rekomendacjami i czytać opinie na temat firmy. Dzięki temu uniknie się błędu. Dobrym pomysłem jest podpisanie umowy wstępnej, która będzie obowiązywała na przykład na 3 miesiące. Przez ten czas uda się sprawdzić, na jakim poziomie wykonywane są prace. Dobrze posprzątane przestrzeń biurowa to miejsce, w którym pracownicy mogą funkcjonować bezpiecznie i realizować swoje zadania na wysokim poziomie.