Przejdź do treści

Serwis drukarek

  • przez

Drukarka, jak każde urządzenie biurowe, zawsze może ulec awarii. To jednak jest w każdym biurze jest sporym problemem. Często zepsuta drukarka oznacza spowolnienie pracy. Wynika to choćby z niemożliwości wydrukowania wielu ważnych dokumentów.

Awaria drukarki – jaki serwis drukarek wybrać

Drukarka, jak każde urządzenie biurowe, zawsze może ulec awarii. To jednak jest w każdym biurze jest sporym problemem. Często zepsuta drukarka oznacza spowolnienie pracy. Wynika to choćby z niemożliwości wydrukowania wielu ważnych dokumentów. Czas niewielkie usterki można naprawić samodzielnie. Czasem jednak konieczna będzie pomoc profesjonalnego serwisu . O czym zatem należy pamiętać w przypadku awarii drukarki?

Samodzielna naprawa drukarki

Każda drukarka składa się z wielu elementów. W związku z tym przyczyny awarii mogą być bardzo różne. Awarii ulec może głowica w tonerach, podajnik papieru czy wózek z tuszami. Bywa także i tak, że drukowanie staje się niemożliwe z powodu problemów związanych z połączeniem między drukarką a komputerem. Wszystko zależy także od posiadanego sprzętu. Inne usterki mogą pojawiać się w drukarkach marki Epson, a inne w drukarkach marki Canon. Każda marka ma bowiem własną specyfikę. Jak wspomniano, część usterek usunąć można samodzielnie. Wiele porad na temat samodzielnej naprawy drukarek, zarówno tych laserowych, jak i atramentowych znaleźć można w sieci. Takie wskazówki znaleźć można na forach dyskusyjnych czy stronach producentów drukarek. Zdarza się jednak tak, że awaria jest na tyle poważna, iż samodzielne jej usunięcie jest niemożliwe. Wówczas konieczne jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego serwisu drukarek. Serwisy można znaleźć w sieci wpisując choćby w wyszukiwarkę „serwis drukarek Warszawa”. Decydując się na oddanie sprzętu do serwisu istotne jest jeszcze to czy drukarka jest jeszcze na gwarancji czy już nie.

Ochrona gwarancyjna

W momencie zakupu nowej drukarki zawsze objęta jest ona gwarancją. Jej okres może być różny. Takie marki jak choćby Samsung najczęściej udzielają gwarancji na rok lub dwa. Pamiętać trzeba, aby w tym okresie przestrzegać wszystkich warunków gwarancyjnych. W tym np. nie dokonywać samodzielnych napraw. Może się to bowiem skończyć anulowaniem gwarancji przez producenta. Aby nie utracić gwarancji powinno przestrzegać się również zaleceń dotyczących eksploatacji, w tym stosować zalecanych przez producenta tonerów czy tuszy. W przypadku ważnej gwarancji i wystąpienia awarii sprzętu sprawa jest dość prosta. Drukarka odda powinna być do serwisu wskazanego przez producenta.

Awaria po okresie gwarancyjnym

Inaczej jest, kiedy do awarii dojdzie już po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Wówczas mamy prawo do wyboru dowolnego serwisu. Na szczęście na rynku funkcjonuje ich wiele. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce „naprawa drukarek Warszawa”, aby się o tym szybko przekonać. Wybór serwisu nie może być jednak przypadkowy. Przede wszystkim musi być to serwis, który posiada doświadczenie w naprawach takich modeli drukarek, które posiadamy. Jeśli posiada się drukarkę HP skorzystać należy z usług serwisu specjalizującego się w naprawach drukarek HP. Dzięki temu można mieć pewność, że przyczyna awarii zostanie prawidłowo zdiagnozowana, a tym samym naprawa przeprowadzona zostanie profesjonalnie. Jakość jest tu najważniejszym kryterium przy wyborze serwisu.