Przejdź do treści

Podejrzenie podsłuchu w biurze

  • przez

Współczesny rozwój techniki sprawia, że nie trzeba być elektronikiem ani szpiegiem żeby założyć komuś podsłuch. Jeżeli okazuje się, że konkurencja zna a nawet uprzedza nasze działania, że poufne informacje trafiają tam, gdzie byśmy nie chcieli to pierwsze oznaki, że ktoś postarał się o zainstalowanie podsłuchu w naszej firmie. Od tego jak zaawansowanych urządzeń użyto zależeć będzie wykrywanie podsłuchu w biurze i wybór metody – czy zająć się tym samodzielnie za pomocą urządzeń wykrywających czy zatrudnić specjalistyczną firmę.

Ponieważ zatrudnienie ekipy specjalistów może okazać się bardzo kosztowne na początek warto posłużyć się ogólnie dostępnymi na rynku wykrywaczami. Jeżeli sprzęt podsłuchowy jest stosunkowo prosty z łatwością znajdziemy go posługując się wykrywaczem, który bez problemu można nabyć w sklepie.

Gdzie kupić wykrywacz podsłuchów?

Alfatronik.com.pl to firma wyspecjalizowana w różnego rodzaju aparaturze detektywistycznej. Najprostsze urządzenie do wykrywania podsłuchów w biurze można nabyć już od sumy niewiele ponad 100 złotych, cena najbardziej zaawansowanych sięga wartości samochodu średniej klasy. Jeżeli zakładający podsłuch posłużył się nieskomplikowanym urządzeniem radiowym lub telefonem wystarczy zwykły miernik pola elektromagnetycznego żeby odnaleźć źródło podsłuchu. Jeżeli to nie poskutkuje potrzebny będzie skaner, który potrafi zlokalizować różne urządzenia – nawet te czasowo wyłączone i zainstalowane na przykład w sieci przewodów budynku. Alfatronik.com.pl oferuje także usługę wykrywania podsłuchów w biurze. Zamawiając tego typu usługę trzeba liczyć się z tym, że pochłonie dużo czasu i wymaga ciągłej obecności w pomieszczeniu biurowym, niekiedy nawet w nocy. Alfatronik.com.pl prowadzi również szkolenia w zakresie wykrywania podsłuchów w biurze i posługiwania się sprzętem detektywistycznym.

Gdzie można ukryć podsłuch w biurze?

Możliwości praktycznie są nieograniczone. Dlatego nie ma sensu fizyczne przeszukiwanie pomieszczenia. Urządzeni podsłuchowe może być zakamuflowane w przedmiocie nie budzącym najmniejszych podejrzeń. Może być to zasilacz lub ładowarka do telefonów, listwa zasilająca, długopisy, kalendarze i wszelkie gadżety reklamowe. Poza tym trzeba liczyć się z tym, że aparatura podsłuchowa została zainstalowana poza pomieszczeniem. Urządzenia podsłuchowe mogą nagrywa przez ścianę, a mikrofony i kamery działać nawet ze znacznej odległości. Wykrywanie podsłuchów w biurze nie jest proste i zanim weźmiemy się do działania najlepiej zacząć od konsultacji z fachowcami takimi jak alfatronik.com.pl.