Przejdź do treści

Nowoczesne rozwiązania online dla firm – co możesz zyskać?

  • przez
Beautiful business people are using a laptop, studying documents, talking and smiling while working in office

Nowoczesne technologie IT dedykowane dla biznesu nie tylko ułatwiają firmom zarządzanie, realizowanie zadań i komunikacje z klientem, ale są również jednym ze strategicznych narzędzi przedsiębiorstwa, wpływającym na jego konkurencyjność. Jak to możliwe i co dokładnie można zyskać poprzez przeniesienie procesów związanych z funkcjonowaniem firmy do strefy online?

Proste i wygodne zarządzanie procesami

W ciągu ostatnich dekad świat, w którym funkcjonujemy, uległ olbrzymiej metamorfozie. Błyskawiczny rozwój Internetu i technologii IT stworzył szerokie możliwości dla usprawnienia działań związanych z szeroko pojętymi procesami biznesowymi. To właśnie dzięki nowoczesnym systemom w postaci aplikacji biznesowych i wielomodułowego oprogramowania, takiego jak rozwiązania oferowane przez Infinite, możliwa stała się automatyzacja praktycznie wszystkich procesów związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem.

Korzystanie z tego rodzaju dobrodziejstw technologicznych w praktyce oznacza usprawnienie wszystkich działań, zarówno prowadzonych wewnątrz firmy, jak i wszelkiego rodzaju kooperacji z kontrahentami czy obsługą klienta. Systemy zarządzania przedsiębiorstwem bazujące na technologiach internetowych pozwalają bowiem na proste, szybkie i wygodne zarządzanie wszystkimi strukturami przedsiębiorstwa. Umożliwiają również błyskawiczną wymianę wszystkich koniecznych danych w czasie rzeczywistym.

Business women working at the office on a computer. Business, teamwork, office concept.

Optymalizacja kosztów i eliminacja błędów

Błędy są rzeczą ludzką, ale na szczęście technologia jest w stanie wiele z nich wyeliminować. Nowoczesne systemy zarządzania mogą błyskawicznie wychwycić niezgodności i w natychmiastowy sposób zaalarmować o pomyłce w dokumentach. Samo poprawienie błędu w systemie, jest o wiele prostsze niż jego korekta w dokumentach papierowych, co z kolei pozwala ograniczyć straty wynikające z popełnionej pomyłki.

Kolejną zaletą automatyzacji procesów biznesowych jest optymalizacja kosztów z nimi związanych. Dla przykładu obieg elektroniczny dokumentów to idealne panaceum na pozbycie się olbrzymiego obciążenia finansowego związanego z koniecznością drukowania i przechowywania dokumentacji papierowej. I nie chodzi tutaj tylko o koszty związane z zakupem papieru, tonerów drukarek czy koniecznością utrzymania tradycyjnego archiwum. Pracownik, który nie musi drukować i archiwizować papierowej dokumentacji, zyskuje czas na realizacje innych, ważniejszych działań.

Możliwość pracy zdalnej

Dla wielu przedsiębiorstw rok 2020 był rokiem niezwykle trudnej próby. Ci, którzy już wcześniej postawili na nowoczesne technologie internetowe, wyszli z niej zwycięsko. To właśnie te przedsiębiorstwa mogły błyskawicznie przełączyć się na funkcjonowanie zdalne, dzięki czemu pracownicy mogli wykonywać swoje obowiązki z domu.

I z tego, co można zauważyć, takie rozwiązanie może pozostać na dłużej. Tym bardziej że dla samego przedsiębiorstwa praca zdalna stwarza nowe możliwości rozwoju i sposobności do kolejnych oszczędności związanych np. z brakiem konieczności wynajmowania dużych powierzchni biurowych. Co istotne, wszystko wskazuje na to, że model pracy zdalnej się sprawdził. Dlatego firmy, które jeszcze nie korzystają z technologii IT, mogą po prostu nie przetrwać walki z konkurencją.