Przejdź do treści

Kiedy warto inwestować w szkolenia z ISO 9001?

  • przez

ISO 9001 jest międzynarodową normą definiującą cechy, które powinien mieć dobry system zarządzania jakością w organizacji. Od wielu lat jest uznawana za „złoty standard” w świecie biznesu. Dlatego jej wdrożenie jest opłacalne zarówno z punktu widzenia efektywności działania firmy, jak i wizerunku. Wiedzę na ten temat pozwolą zdobyć szkolenia z ISO 9001. Zobacz, kiedy warto się na nie zapisać i co można zyskać.

Dla kogo są szkolenia z ISO 9001?

Szkolenia z ISO 9001 są niezwykle popularne, a co za tym idzie – ich wachlarz jest rozbudowany. To dobra wiadomość, ponieważ odpowiedni kurs czy warsztaty może wybrać na każdym etapie wdrażania systemu zarządzania.

Przykładowo:

  • przedsiębiorcy, którzy przygotowują się do wyboru systemu zarządzania i jego wprowadzania do firmy mogą się zapisać na ogólne szkolenie z ISO 9001, które da im podstawową wiedzę i pozwoli wytyczyć kierunki pogłębiania kwalifikacji,
  • osoby, które chcą pełnić stanowiska menadżerskie w firmie korzystającej z systemu zarządzania zgodnego z tą międzynarodową normą, mogą się zapisać na szkolenia z ISO 9001 dla przyszłych pełnomocników oraz auditorów wewnętrznych,
  • pełnomocnicy oraz audytorzy ISO 9001 mogą wybrać szkolenia pogłębiające ich wiedzę lub też ją aktualizującą, zwłaszcza że co kilka lat norma jest aktualizowana, a jej zasady dostosowywane do bieżących realiów rynkowych.

Jak wybrać odpowiednie szkolenie z ISO 9001?

Szkoleń poświęconych tematyce ISO 9001 jest na rynku bardzo dużo. A to dobra, a zarazem zła wiadomość. Dobra, ponieważ masz możliwość wyboru nie tylko w kwestii tematyki, ale również formy szkolenia, a także możesz się szkolić pod okiem doświadczonych prelegentów. Zła, ponieważ znalezienie naprawdę dobrej oferty może zająć trochę czasu.

Dokonując wyboru szkolenia, weź pod uwagę:

  • jego tematykę oraz szczegółowy program – sprawdź, jakie dokładnie zagadnienia będą poruszone i czy są one przedmiotem Twoich zainteresowań,
  • formę szkolenia – czy jest ono stacjonarne, czy online. Ten drugi typ kursów cieszy się coraz większą popularnością w związku z wysokim komfortem uczestnictwa w nich,
  • to, kto jest prelegentem – najlepsze są kursy z doświadczonymi praktykami, którzy znają ISO 9001 „od kuchni”,
  • charakter zajęć – czy jest to formuła „wykładowa”, czy raczej warsztatowa.

Na rynku nieustannie pojawiają się nowe propozycje szkoleń poświęconych ISO. Śledź je na bieżąco i świadomie poszerzaj kompetencje.

Gdzie znaleźć szkolenia poświęcone ISO?

Listę szkoleń, ale także kursów i konferencji poświęconych normom ISO znajdziemy na stronie https://eventis.pl/szkolenia/iso. Strona zawiera szkolenia ISO 9001, ale też dotyczące innych norm ISO, w tym ISO 22000, 17025, 31000 czy 45001. Znajdziemy na niej również kursy na audytora wewnętrznego systemu zarządzania jakością czy bezpieczeństwem informacji. Oferty posiadają informacje o terminach, programie zajęć oraz cenach uczestnictwa, co ułatwia znalezienie odpowiedniego eventu i zapisanie się na zajęcia. W portalu znajdziemy również inne szkolenia poświęcone zarządzaniu jakością, kontroli jakości, zwinnemu zarządzaniu, czyli lean management (zobacz na https://eventis.pl/szkolenia/lean) itp.