Przejdź do treści

Kalendarze reklamowe książkowe – dostosowanie do odbiorcy

  • przez

W obecnych czasach działania marketingowe często koncentrują się na budowaniu wizerunku firmy w mediach, ze szczególnym uwzgędnieniem portali internetowych oraz serwisów społecznościowych. Gadżety reklamowe bywają postrzegane jako zbędny dodatek, który nie pomaga w efektywnym promowaniu biznesu. Takie przekonanie nie jest do końca prawdziwe, gdyż niektóre przedmioty stanowią świetny upominek, pozwalający poszerzyć grono klientów. Właściwy dobór prezentów reklamowych umożliwia dotarcie do nowych odbiorców, którzy nie zawsze posługują się nowymi technologiami. Wśród takich gażdetów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kalendarze reklamowe.

Kalendarze firmowe – praktyczny gadżet reklamowy

Mimo że wiele osób korzysta z cyfrowych sposóbów organizacji czasu, tradycyjne kalendarze wciąż cieszą niesłabnącym zainteresowaniem. Odpowiadając na nie producenci wytwarzają je w różnych formach – od małych plakietek przez kalendarze ścienne i biurkowe aż do notesów oraz organizerów w różnych rozmiarach. Niezależnie od rodzaju, idealnie nadają się na nośnik reklamowy. Spośród innych gadżetów reklamowych wyróżnia je przede wszystkim możliwość praktycznego wykorzystania przez dłuższy czas. Ze względu na to, że kalendarz jest pod ręka codziennie podczas całego roku, nie tylko prezentuje daną firmę, ale również utrwalaja w pamięci oferowane przez nią produkty lub usługi.

Kalendarze reklamowe książkowe

Zakup kalendarzy książkowych reklamowych jest większym obciążeniem dla budżetu marketingowego firmy niż kalendarze kieszonkowe czy ścienne. Kalendarze książkowe dobrej jakości to jednak długofalalowa inwestycja, której koszty zwrócą się w przyszłości. Podstawową zaletą kalendarza książkowego jest możliwość umieszczenia w nim wiekszej ilości danych o firmie niż jednynie jej nazwa, logo, proste hasło reklamowe czy dane konatktowe. W dostosowanym do potrzeb biznesu kalendarzu zmieszczą się chociażby bardziej szczegółowe informacje o historii, misji czy szerszy opis oferty przedsiębiorstwa. Ciekawym pomysłem jest też zaznaczenie ważnych dla firmy dat oraz wydarzeń organizowanych przez nią w ciągu roku.

Kalendarze reklamowe książkowe – dostosowanie do odbiorcy

Kluczowym elementem przy zamówieniu reklamowych kalendarzy książkowych jest ich personalizacja. Zależnie od budżetu oraz grupy docelowej, która ma je otrzymać można zdecydować się na różne wersje. Kalendarze książkowe są dostępne w wielu rozmiarach. Producent kalendarzy firmowych Polskiekalendarze.pl posiada na przykład w swojej ofercie poręczne mininotesy, klasyczne notatniki o wielkości zbliżonej do zeszytów  czy większe organizery z miejscem na dodatkowe zapiski. Ważnym elementem projektu firmowych kalendarzy książkowych jest przejrzystość i estetyka. Powinny być spójne z identyfikacją wizualną firmy, tak, by budować jednolity, oparty na jednolitych  skojarzeniach wizerunek marki.

Kalendarze książkowe sprawdzą się doskonale jako prezent dla klientów, szczególnie tych stale współpracujących z firmą. Przemyślany kalendarz dobrej jakości zostanie odebrany jako miły gest oraz wyraz dbałości o dalszą koopercję w najbliższym roku. Małe notatniki można z kolei przygotować z myślą o nowych klientach i wręczać je potencjalnie zainteresowanym osobom podczas różnych akcji promocyjnych, targów czy konferencji. Dzięki danym umieszczonym w kalendarzu obdarowani ławtwiej przypomną sobie póżniej o firmie i chętniej nawiążą kontakt w przyszłości.

Kalendarze reklamowe książkowe nie tylko dla klientów

Odbiorcami kalendarzy firmowych nie muszą być jedynie klienci. Wiele firm zleca także przygotowanie notesów dla swoich pracowników. Taki praktyczny upominek postrzega się jako wyraz wdzięczności oraz szacunku za sumiennie wykonywaną pracę w danym roku. Ponadto ułatwi on zarządzanie czasem na co dzień, efektywne planowanie obowiązku i terminowe wykonanie powierzonych zadań. Kalendarz firmowy podarowany pracownikowi także pełni funkcję reklamową. Gustowny kalendarz z logo firmy z pewnością przyciągnie uwagę innych osób podczas spotkań biznesowych czy wydarzeń branżowych.

Kalendrze reklamowe książkowe stanowią ciekawe uzupełnienie strategii marketingowej swojego biznesu. Obecni na rynku wytwórcy kalendarzy, tacy jak producent kalendarzy firmowych Polskiekalendarze.pl wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorstw, oferując szeroki wybór jakościowych produktó. Praktyczne i estetyczne rozwiązanie w postaci kalendarza reklamowego przynosi wymierne korzyści. Pozwala klientom zapamiętać firmę i częściej wybierać jej produkty lub usługi.