Przejdź do treści

Jakie są zalety szkoleń przez Internet?

  • przez

Podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, a także rozwijanie wiedzy z danego obszaru poprzez udział w szkoleniu to jedna z mądrych strategii inwestowania w siebie. Osoby zajmujące się rozwojem osobistym bardzo często podkreślają, że najważniejsza inwestycja to właśnie inwestycja we własne kompetencje. Jak w czasach pandemii zmienił się rynek szkoleń? Coraz częściej ciekawe propozycje są organizowane w formie online. Szkolenia przez internet to świetna możliwość, aby dokształcić się, nauczyć nowych umiejętności oraz uporządkować wiedzę.

Formy szkoleń przez Internet

Kiedy mamy na myśli szkolenia online, możemy brać pod uwagę różne formy. Może to być klasyczny e-learning, podczas którego osoba szkoląca się sama przerabia jakąś partię materiału, w czasie dla niej korzystnym. Ten rodzaj szkoleń bardzo często kończy się testem, który należy zdać po przestudiowaniu konkretnego materiału. Szkolenie online mogą mieć również formę webinarów. Tutaj sposób organizowania jest już inny, ponieważ spotkanie odbywa się najczęściej w czasie rzeczywistym, uczestnicy biorą udział w szkoleniu słuchając wykładowcy. Czasami udostępniane są nagrania webinarów, które można jeszcze raz odsłuchać w wolnym czasie. Pewną nowością są też kursy online. To bardziej rozbudowane formuły, często rozpisane nawet na kilkadziesiąt godzin. Podczas kursów rozwijane są praktyczne umiejętności, dlatego też osoby uczące się mają do wykonania różnego rodzaju zadania.

Zalety szkoleń przez Internet

Dobra firma szkoleniowa ma w swojej ofercie różne propozycje. Część z nich to również ciekawe formuły związane z nauką online. To teraz dominujący trend w szkoleniach, dlatego też warto spojrzeć na tę formę nauki przychylnym okiem. Jakie są największe zalety szkolenia się przez Internet? Po pierwsze elastyczność. Udział w szkoleniu możemy wziąć wtedy, gdy pozwala na to nasz wolny czas. Materiał przyswajamy we własnym tempie, w godzinach, które są optymalne na przykład ze względu na tryb pracy lub życie prywatne. Podczas nauki online korzysta się z różnego rodzaju materiałów edukacyjnych, często tworzonych w sposób innowacyjny, kreatywny. Takie szkolenia online są zatem interesujące, bo to nie jest nudny wykład na sali szkoleniowej. Ze względu na to, że organizatorzy szkoleń nie muszą płacić za wynajem sal szkoleniowych oraz ponosić innych kosztów, ceny mogą być przystępniejsze dla uczestników, przy jednoczesnym utrzymaniu bardzo wysokiego poziomu merytorycznego. Wszystkie te czynniki sprawiają, że szkolenie online to jedna z mądrych strategii uczenia się.

Szeroki wybór szkoleń przez Internet znajdziesz w ofercie firmy PCC Poland

You may also like