Przejdź do treści

Jakie rodzaje odzieży ochronnej może nam zaoferować hurtownia BHP?

  • przez

Odzież i akcesoria BHP to podstawowy element ochrony używany przez wszelkiego rodzaju pracowników fizycznych. Zorganizowanie odpowiedniego ubioru oraz sprzętu jest regulowany właściwymi przepisami, oraz stanowi bezwzględny obowiązek każdego pracodawcy.

Specjalistyczna hurtownia BHP dysponuje szeroką ofertą elementów ochronnych, które w zależności od rodzaju i warunków wykonywanej pracy mogą się od siebie znacznie różnić. Jakie dokładnie rodzaje odzieży może nam zaoferować hurtownia BHP i czym kierować się w dokonywaniu zakupu?

 

Odzież BHP – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę

Ze względu na specyfikę produktów oraz ilość odzieży i akcesoriów potrzebnych w przeciętnym zakładzie pracy, nie warto zaopatrywać się w większe ilości artykułów BHP w zwykłym sklepie. Pomocna będzie hurtownia BHP, która oferuje niższe ceny, szeroki wybór oraz certyfikowane produkty pochodzące bezpośrednio od producenta. Godne polecenia są takie hurtownie, które prowadzą zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i internetową. Pozwala to na ewentualne ocenienie i zakup towaru na miejscu, a potem zdalne kontynuowanie współpracy. W przypadku niewielkich albo dokładnie sprecyzowanych zamówień, można złożyć zamówienie z całkowitym pominięciem sklepu stacjonarnego.

Zanim skorzystamy z produktów, które oferuje nam hurtownia BHP, warto zastanowić się jakiej odzieży i akcesoriów potrzebujemy. Czy mają to być ubrania chroniące odzież pracowników przed zniszczeniem, a może takie, które ją zastępują? To wszystko zależy od warunków, jakie są obecne w zakładzie pracy. Ubrania robocze mogą pełnić funkcję ostrzegawczą, chronić przed brudem, ale też przed potencjalnym zagrożeniem urazem. Mogą być odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz chronić w razie kontaktu z wysokimi temperaturami, ogniem, substancjami chemicznymi czy napięciem elektrycznym. Przyjrzyjmy się, jakie w związku z tym, są najbardziej popularne akcesoria BHP.

 

Jakimi rodzajami odzieży dysponuje hurtownia BHP

Wśród ubrań ochronnych i BHP, można wyszczególnić trzy rodzaje odzieży: zabezpieczenia górnych części ciała (kamizelki, kurtki, bluzy, t-shirty, koszule), zabezpieczenia dolnych części ciała (spodnie i buty) oraz zabezpieczenia głowy (kaski i czapki),

Kamizelki i kurtki robocze dzielimy na dwa rodzaje. Pierwszy to odzież ostrzegawcza, w jasnych odblaskowych kolorach, przydatne w miejscach, gdzie pracownik powinien być dobrze widoczny. Drugi rodzaj stanowi odzież robocza, czyli zapewniająca wygodny dostęp do torby roboczej, z funkcjonalnymi kieszeniami i uchwytami na narzędzia. Dodatkowo kurtki robocze stanowią zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi. Specjalne koszule, t-shirty i bluzy również można dobrać w zależności od pogody oraz są dostępne w wielu wariantach oferujących dostęp do narzędzi. Najpopularniejsze rodzaje spodni to spodnie do pasa i ogrodniczki. Znajdziemy wśród nich modele typowo letnie, jak i zimowe, z różnymi zaczepami i uchwytami. Obuwie robocze jest najczęściej odpowiednio usztywniane, zabezpieczone wkładką antyprzebiciową i wyposażone w podeszwę antypoślizgową. Kaski dedykowane są głównie do prac budowlanych i na wysokościach, natomiast czapki z daszkiem chronią przed wiatrem i słońcem oraz osiadaniem na głowie pyłów przy czynnościach takich jak wiercenie czy szlifowanie.

 

Jakie akcesoria może zaoferować hurtownia BHP

Wśród akcesoriów BHP możemy znaleźć dodatkowe środki ochrony osobistej dla pracowników, ale też inne elementy związane z bezpieczeństwem zakładu pracy. Do tych pierwszych możemy zliczyć specjalistyczne ochronniki słuchu, okulary i maski, rękawice oraz nakolanniki. Pozostałe sprzęty, którymi powinna dysponować hurtowania BHP to apteczki, gaśnice, znaki ostrzegawcze oraz specjalne pachołki, bariery i taśmy. Zobacz ofertę hurtowni BHP Ferpol. Powyższe akcesoria będą miały bardzo szerokie zastosowanie. W zależności od potrzeb używa się ich w pracach budowlanych, rolnictwie czy przemyśle ciężkim. Jak widać, wybór asortymentu w hurtowniach BHP jest bardzo szeroki, co jest niezbędne aby właściwie dobrać ochronę dla poszczególnych środowisk pracy. Jest to kwestia, która wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale zapewnia ciągłość pracy i przekłada się na potencjalne zyski.