Przejdź do treści

Jakie kursy i szkolenia wybrać aby być bardziej atrakcyjnym na rynku pracy?

  • przez

Sytuacja na rynku pracy zmienia się niezwykle dynamicznie. Zawody, które jeszcze parę lat temu uważane były za dobrze płatne, atrakcyjne i poważane, dziś odeszły już do lamusa lub są obsadzone doświadczonymi ludźmi, z którymi trudno jest konkurować. A to oznacza, że wielu z nas już stanęło lub wkrótce stanie przed koniecznością zmiany profesji. Czasami bywa i tak, że dotychczas wykonywaną pracą po prostu już się znudziliśmy czy poszukujemy zawodowej ścieżki z jeszcze innych przyczyn. Niezależnie od tego dlaczego pragniesz znaleźć nowy pomysł na swój rozwój zawodowy, koniecznie skorzystaj z kursów i szkoleń, które pozwolą Ci zdobyć niezbędną wiedzę. Jakie kursy zawodowe najbardziej przydadzą się obecnie poszukującym atrakcyjnego zatrudnienia? Oto kursy, które obecnie cieszą się powodzeniem.

Popularne kursy i szkolenia zawodowe

Kursy językowe- umiejętność sprawnego i płynnego porozumiewania się zawsze podnosi szanse na znalezienie pracy, zwłaszcza jeśli językiem tym jest angielski. Doskonała znajomość angielskiego przyda się w absolutnie każdej branży – od handlu po IT, a kandydat, który może się nią pochwalić, zyskuje na rynku pracy. Jeśli Twoje umiejętności językowe nie są zadowalające i masz kłopot ze znalezieniem pracy, koniecznie wybierz się na jeden z wielu kursów oferowanych przez szkoły językowe.

Kursy dietetyczne – to niezwykle ciekawe szkolenia, z których dowiesz się w jaki sposób wybrać wartościowe produkty żywieniowe, jak łączyć je ze sobą i w jaki sposób dopasować dietę do indywidualnych potrzeb różnych osób. Na kursach takich spodziewać się możesz sporej ilości zajęć praktycznych, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie. Dziś wiele osób korzysta z indywidualnych usług dietetyka, a więc na brak klientów nie powinieneś narzekać, jeśli będziesz swoją pracę wykonywać naprawdę rzetelnie.

puzzle z napisem trening

Ciekawe szkolenia i kursy w Warszawie oferuje Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa i Ochrony. Należą do nich na przykład kurs ochrony zapewniający teoretyczne i praktyczne przygotowanie do pracy ochroniarza. Trzeba przyznać, że już sam program tych kursów jest interesujący – znajdziemy tu zajęcia z samoobrony, strzelectwa i technik interwencyjnych. Liczne firmy wystawiają oferty, cały czas poszukując nowych pracowników ochrony, wydaje się więc, że interesująca praca znajdzie się bez problemu.

Równie ciekawą propozycją, zwłaszcza dla osób zaznajomionych z nowoczesnymi technologiami, będzie kurs Cyberbezpieczeństwo i Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji, także organizowany przez. Szkolenie to pozwala zdobyć wiedzę z zakresu systemów informatycznych i bezpieczeństwa przechowywanych w nich danych. Osoby po ukończeniu kursu zdobywają uprawnienia z zakresu prowadzenia audytów i kontroli poziomu zabezpieczania danych. Obecnie wśród pracodawców mamy wyraźnie rosnące zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów, jeśli więc nieobce Ci są zagadnienia związane z systemami informatycznymi, warto rozwijać swoje uprawnienia i kompetencje zawodowe.

Kurs na trenera personalnego – obecnie warto być trenerem personalnym. Specjaliści tacy zajmują się przede wszystkim układaniem dla swoich klientów indywidualnych programów ćwiczeń. Uczą także jak te ćwiczenia zrobić,  motywują i wspierają w wysiłku. Co ciekawe, kurs taki pozwoli Ci nie tylko zdobyć uprawnienia zawodowe, ale także poprawić własną kondycję i motywację. Jeśli chcesz zainwestować w siebie – to takie szkolenie będzie idealnym pomysłem.

Dużym powodzeniem cieszą się także kursy zawodowe dla pracowników fizycznych. Coraz mniej jest w Polsce fachowców w zawodach takich jak np. elektryk, hydraulik czy instalator wod – kan. Pracy dla specjalistów w tych branżach nie brakuje, a więc jej znalezienie nie będzie trudne. Coraz częściej mogą oni liczyć na niezłe zarobki, jeśli więc lubisz pracę w ruchu, poza biurem, to najlepszym, co możesz dla siebie zrobić, jest właśnie ukończenie takich szkoleń.

Jak wybrać dobry kurs?

Jak spośród ogromnej ilości szkoleń i kursów wybrać ten najlepszy? I pytanie to nie dotyczy tematyki kursu – wszak każdego z nas interesuje coś innego, a warto, aby ścieżka kariery podążała za naszymi zainteresowaniami i pasjami. Czy możliwe jest znalezienie kursu idealnego – takiego, który nie tylko da nam uprawnienia i przygotuje nas dobrze do wykonywania przyszłego zawodu, ale także w pewien sposób zmieni nasze życie, ofiaruje szansę rozwoju i przyjazną atmosferę?

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na kadrę prowadzącą szkolenia. Informacje, które powinny nas interesować, to przede wszystkim doświadczenie i sukcesy zawodowe. Wybierając kursy szukajmy takich, których trenerzy są osobami aktywnymi zawodowo przynajmniej od kilku lat – wszak chcemy, aby w zdobywaniu wiedzy wspierali nas instruktorzy, którzy od podszewki znają swój zawód. Dzięki temu poznamy nie tylko suche fakty i teorię, ale także ciekawe rozwiązania praktyczne.

Do nauki i rozwoju potrzeba nam jednak nie tylko doświadczonego nauczyciela, ale również przyjaznej atmosfery. Swobodna wymiana uwag, doświadczeń i pomysłów pozwoli nam zdobyć umiejętności rozwiązywania problemów i pozwoli nam polubić nasza pracę. Szkolenia i kursy prowadzone w sposób ciekawy i inspirujący to najlepsze, co można wybrać.

Zawsze szukając szkolenia warto brać pod uwagę opinie osób, które już z niego skorzystały. Zanim więc wybierzesz jedną z wielu placówek szkoleniowych, poczytaj o nich. Szukaj przede wszystkim informacji na temat programu, ilości godzin zawartych w ofercie, informacji o tym, czy osoby uczestniczące w wybranych kursach znalazły pracę w branży i po jakim czasie, czy cieszą się zainteresowaniem przyszłych pracodawców. Czy umiejętności i zasób wiedzy przekazywane podczas szkolenia są przydatne w nowej pracy? Tak przeprowadzony research pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, które mógłbyś stracić na mało wartościowe kursy.

Znaleźć pracę nie jest trudno, jeśli tylko masz pomysł na siebie i chcesz wciąż podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Specjalistyczne kursy zawodowe to wspaniały sposób na to, aby dobrze zacząć nową karierę.