Przejdź do treści

Jakie funkcje oferują programy dla firm komunalnych?

  • przez

Firmy w branży komunalnej mogą obecnie używać dedykowanych dla siebie programów komputerowych. Jakie funkcje są w nich dostępne?

Coraz więcej firm komunalnych decyduje się na stosowanie, które wspomaga działalność. Przez długi czas firmy te nie miały do dyspozycji dedykowanego oprogramowania i musiały posiłkować się tym uniwersalnym. Teraz jednak do dyspozycji jest szeroka gama programów dedykowanych dla firm w tej branży i oferuje szeroką gamę funkcji – również w ramach BDO.

Nowoczesne zarządzanie gospodarką odpadami

Dostępne obecnie programy dedykowane do zarządzania gospodarką odpadami zapewniają dostęp do różnorodnych narzędzi, z którymi prowadzenie działalności branżowej jest prostsze i potrafi przynieść jeszcze większe zyski.

Oprogramowanie do gospodarki odpadami pozwala na używanie go na różnych urządzeniach – nie tylko na komputerach, lecz też dodatkowo na urządzeniach mobilnych jak smartfony, tablety, czytniki, co powoduje, że pozwala ono na łatwiejszy dostęp do danych i funkcji w każdym miejscu.

Wspierające firmy komunalne programy mogą być też zintegrowane z zewnętrznymi systemami i bazami, na przykład dostępna integracja z BDO pozwala na łatwiejsze przekazywanie informacji do bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami.

Jakie funkcje oferują programy do zarządzania odpadami?

Programy przeznaczone do zarządzania odpadami mogą zaoferować swoim użytkownikom dostęp do wielu funkcji, które opracowane zostały specjalnie z myślą o firmach komunalnych, by wspomagać je każdego dnia w prowadzeniu działalności.

Wśród dostępnych funkcji znajdują się między innymi:

Tworzenie harmonogramów i tras

To bardzo przydatna funkcja, za pomocą której program może automatycznie opracować trasę na podstawie harmonogramu odbioru odpadów. W efekcie pozwala to na skrócenie czasu oraz pokonanego dystansu, co oznacza dodatkowe oszczędności.

Monitorowanie pojazdów komunalnych

Praktycznym rozwiązaniem obsługiwanym przez programy do zarządzania odpadami jest także monitoring pojazdów komunalnych, który pozwala na dokładne oznaczenie na mapie położenia pojazdu za pomocą technologii GPS. Pozwala to na bieżącą kontrolę realizacji trasy, a także pozwala w jej zmianie, na przykład w przypadku korków, wypadków.

Współpraca z RFID i wagami

Znaczne wsparcie w codziennym funkcjonowaniu firmy komunalnej oferuje także funkcja identyfikacji RFID i ważenia pojemników. Dzięki niej firma może znacznie proście prowadzić ewidencję oraz rozliczenia ze swoimi klientami. Pobrane dane natychmiast trafiają wtedy do bazy.

Obsługa kontenerów na odpady

Firmy komunalne często oferują swoim klientom usługę wynajmu kontenerów na odpady. Programy komputerowe, w tym soteko.pl, pozwalają na skorzystanie z funkcji obsługi kontenerów. Dzięki niej można zoptymalizować ich sekwencjonowanie, skrócić dystans oraz czas ich dowozu.

Integracja z BDO

Gdy program komputerowy dla firmy komunalnej pozwala na zintegrowanie go z BDO, wtedy można znacznie uprościć obowiązek przekazywania danych do bazy. Integracja z BDO powoduje, że raporty generowane są automatycznie, co skraca czas ich przygotowania oraz eliminuje ryzyko błędów.

Rozliczenia

Praktyczną funkcją obsługiwaną przez programy do gospodarki komunalnej to także wspieranie rozliczeń. Tutaj firma może korzystać z wygodnych rozliczeń prowadzonych z podmiotami gospodarczymi i z gminami. Program pozwala wtedy na automatyczne generowanie aportów rozliczeniowych, faktur.

Dodatkowe integracje

Program może być zintegrowany z terminalami paliwowymi, kartami paliwowymi, giełdami transportowymi, terminalami wagowymi.

Jak wdrożyć program do zarządzania odpadami?

Na polskim rynku dostępne są już dedykowane programy do zarządzania gospodarką odpadami. Wiele programów oferuje także funkcję jak integracja z BDO.