Przejdź do treści

Jaki pomysł na biznes opłaca się w pandemii?

  • przez

Pandemia pokrzyżowała życie niejednemu z nas. Zrujnowała nie tylko nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, ale przede wszystkim miała ogromny wpływ na to, w jakiej obecnie sytuacji jest polska gospodarka. Wiele firm, restauracji, zakładów było zmuszonych do cięć budżetowych, a następnie do zamknięcia biznesów, z powodu braku funduszy na ich prowadzenie. Tarcza finansowa, która miała ochronić firmy przez bankructwem, niestety nie objęła wszystkich przedsiębiorstw. Wielu ludzi zostało zwolnionych, tracąc tym samym często jedyne źródło dochodu. Właśnie dlatego, warto się zastanowić nad tym jakie biznesy warto prowadzić w tym szczególnie trudnym czasie.

Rękodzieło

Jedną z coraz bardziej rosnących gałęzi biznesu jest rękodzieło, czyli wytwarzanie przedmiotów nieprzemysłowo. Taki sposób tworzenia przedmiotu, pozwoli nam uzyskać niepowtarzalny w żadnym wypadku produkt. Klienci z pewnością są w stanie zapłacić wyższą cenę za coś unikatowego, zrobionego przez kogoś. Jednakże rękodzieło zajmuje dużo czasu. Trzeba dobrze przemyśleć projekt, udoskonalić wykonanie, a co najważniejsze trzeba dbać o najmniejsze szczegóły. Jeden nieuważny błąd i godziny Twojej pracy mogą pójść na marne. Rękodzieło wymaga nie tylko dużo poświęconego na nie czasu, ale niezbędne będą również środki finansowe, na specjalistyczne narzędzia i materiał do wytwarzania Twoich produktów. Musisz liczyć się też z tym, że nie każdy potencjalny klient zrozumie pracę jaką włożyłeś w wykonanie czegoś.

Przykłady rękodzieła

Tutaj zakres jest dosyć szeroki. Skupmy się na tych najczęściej kupowanych produktach:

  • Garncarstwo- Większość ludzi codziennie pije kawę lub herbatę. Zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy to większość czasu spędzamy w swoich lokum. Wiele z takich osób ma swoje ulubione filiżanki, przeznaczone właśnie do tych napojów. Tacy ludzie doceniają sztukę tworzenia ceramiki i jej unikatowych zdobień, które są ucztą dla oka.
  • Hafciarstwo- Ta dziedzina zawsze będzie wiodła prym w przypadku rękodzieła. Kolorowe, ozdobne chusty, koszulki z oryginalnymi haftami są teraz w modzie, zwłaszcza wśród młodzieży.
  • Stemplowanie w skórze- Ta dziedzina coraz bardziej zyskuje na popularności. Ludzie marzą o tym, żeby mieć w swoim posiadaniu coś, co jest wykonane z prawdziwej skóry. Stemplowanie jest bardzo ciekawą formą personalizacji na przykład portfela, jak było wspomniane wyżej, kupujący lubią i cenią sobie oryginalność.

Ogrodnictwo

Branża związana z żywnością zawsze będzie popularna, bo ludzie nigdy nie będą w stanie zamienić jedzenia na inne produkty energetyczne. Biorąc pod uwagę to, że w obecnej sytuacji większość restauracji etc. jest zamknięta. Jesteśmy zmuszeni do gotowania samodzielnie. Właśnie tutaj pojawia się miejsce dla nowych przedsiębiorców. Warto zainteresować się ekologiczną uprawą warzyw i owoców. W ten sposób będziemy produkować towar do sprzedaży, ale i do swoich własnych domów.

Sprawdź najlepszy pomysł na biznes na Porady.org.

You may also like