Przejdź do treści

Jak z głową zorganizować przestrzeń biurową?

  • przez

Miejsce, w którym pracujemy, jest naszym domem przez średnio 40 godzin w tygodniu. To znaczy, że powinno być zorganizowane praktycznie i funkcjonalnie. Nie wystarczy wynająć pierwszej lepszej przestrzeni i wstawić tam biurka.

Aranżacja biurowa musi być przemyślana, zaplanowana oraz skonsultowana ze specjalistami. W sytuacji, kiedy pracujemy samodzielnie, potrzeby nie są aż tak wysokie. Jeśli jednak nasz zespół liczy więcej osób lub mówimy o planowaniu miejsca pracy dla całej firmy, konieczne jest zadbanie o wygodę i komfort każdego pracownika biurowego. Poniżej znajduje się kilka praktycznych rad jak nie stracić głowy przy organizowaniu ergonomii biura.

Ocena początkowa kluczem do sukcesu

Jeżeli jesteśmy na etapie planowania i projektowania to znak, że docelowe miejsce zostało wybrane. Opłaci się sprawdzić nasze przyszłe biuro od strony bezpieczeństwa. Należy mieć pewność, że nie czekają nas żadne niespodzianki. Kolejny krok to planowanie rozmieszczenia pomieszczeń zgodnie z ogólnie ustalonymi zasadami. Tak zwany space plan obejmuje skrupulatne zaprojektowanie obszaru biurowego z uwzględnieniem umeblowania, sprzętu elektronicznego, a nawet oświetlenia. Nie wolno tu zapominać o przepisach prawa. Miejsce pracy dużej grupy ludzi musi być odpowiednio regulowane przez ustawy oraz Prawo Pracy. Bez należytej uwagi istnieje zagrożenie popełnienia błędów, które szybko wyjdą przy obowiązkowych kontrolach. W momencie, braku stosownej wiedzy, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Nieocenione wsparcie

Fit out to specyficzne przygotowanie biura przy szczegółowych wytycznych otrzymanych od klienta. Taki zabieg maksymalnie zwiększa produktywność każdego członka zespołu biurowego i zapewnia mu niezbędne środowisko potrzebne do pracy i komunikacji wewnątrz organizacji. Podobna usługa jest oferowana przez coraz większą ilość firm budowlanych. Prócz wykonania klasycznego projektu narzuconego przez zleceniodawcę, jest możliwość przedyskutowania poszczególnych elementów wyglądu, doradztwa oraz wpasowania całości w określony budżet. Prócz konsultacji dotyczących ogólnych założeń trzeba przedyskutować temat najnowszych trendów, które istnieją na rynku. Jest to bardzo wygodna opcja dla osób odpowiedzialnych za projektowanie biura dużej organizacji.