Przejdź do treści

Jak dorobić sobie do etatu – 8 skutecznych sposobów

  • przez

Dodatkowy zastrzyk gotówki zawsze i każdy chętnie przyjmie. Dobrze jest wykorzystać swoje pasje i umiejętności, aby czas spędzony po pracy był nie tylko produktywny, ale i przyjemny.

Dziś, w czasach internetu, dorabianie sobie pieniędzy jest bajecznie proste. Możesz zarobić dodatkowe pieniądze bez wychodzenia z domu – wystarczy chęć i dostęp do sieci. Oto 7 sposobów na zarabianie dodatkowych pieniędzy.

1- Sprzedaż platformowa (allegro, olx itp.)

Sklepy internetowe to nie jedyny sposób na sprzedaż online. Więc jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz się tym zajmować, to nic straconego, nadal możesz zarabiać na e-commerce. Rozpoczęcie sprzedaży z Allegro jest bardzo proste. Wystarczy założyć konto, ale pamiętaj, że jest tam duża konkurencja. Dlatego warto rozważyć sprzedaż na innych portalach takich jak empik Marketplace czy OLX.

2- Wykorzystaj swoją wiedzę

Wykorzystaj swoją wiedzę i dziel się nią z innymi, zwiększ tym samym swoje wynagrodzenie. Dzisiaj korepetycje i szkolenia można łatwo przeprowadzić bez opuszczania wygodnego fotela. Możesz także tworzyć kursy w formatach takich jak filmy i e-booki i sprzedawać je w swoim sklepie internetowym.

3- Blog

Blogowanie od lat jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie. Oczywiście wymaga to wysiłku, zwłaszcza w pierwszych miesiącach. Jeśli jednak uda się zgromadzić grono czytelników i zająć należne miejsce w wyszukiwarkach, to otwiera się wiele możliwości współpracy. Po pierwsze, prowadząc bloga, możesz zarabiać na polecaniu usług i produktów innych osób. Inną opcją zarabiania pieniędzy jest publikowanie artykułów sponsorowanych na swoim blogu lub dodawanie linków. Istnieje wiele opcji.

4-Copywriting

Jeżeli jesteś dobry w pisaniu, wystarczy, że zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu marketingu, a otworzy się przed tobą bardzo ciekawy sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Wiedz, że copywriting to coś więcej niż tylko pisanie sloganów i spotów reklamowych. To także tworzenie artykułów na zlecenie, tekstów na strony internetowe czy opisów produktów, oczywiście za odpłatą. Zapotrzebowanie na tego typu treści jest obecnie ogromne. Bez niej pozycjonowanie strony jest niemożliwe. Przeglądaj grupy na Facebooku i portale z ofertami pracy, aby znaleźć pierwsze zlecenia.

5- Fotografia

Umiesz robić zdjęcia? Genialnie, bo można na tym zarobić. W dobie Instagrama i telefonów komórkowych tradycyjna fotografia wcale nie należy już do przeszłości. Wyjątkowe wydarzenia wciąż wymagają profesjonalnych fotografów. Możesz traktować fotografię jako dodatkowe źródło dochodu, fotografując specjalne wydarzenia, takie jak wesela i weekendy. Zarobki nie powinny Cię zawieść. Zarabianie w fotografii to nie tylko prowadzenie sesji. Możesz także sprzedawać swoje zdjęcia online. Na przykład zdjęcia ładnych krajobrazów.

6- Afiliacja

Innym sposobem na dodatkowy dochód jest polecanie usług i produktów. Możesz to zrobić za pośrednictwem bloga, kanału YouTube lub profilu na Instagramie. Im więcej masz odbiorców, tym więcej ofert zaczniesz otrzymywać. W internecie istnieje szereg platform, które umożliwiają zarabianie w ten sposób. Wystarczy że wybierzesz branże w której chcesz działać. Popularne programy partnerskie w naszym kraju to choćby SP Bankier, Money2Money czy MyLead. Większość z nich działa z powodzeniem już od kilkunastu lat a wiele osób dzięki nim zarobiło niemałe pieniądze. Każda z takich sieci afiliacyjnych to setki programów, które umożliwiają uzyskanie prowizji ze sprzedaży konkretnego produktu. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się z poniższych linków:

7-Rękodzieło

Wykonywanie rękodzieła to świetny pomysł na uzupełnienie wypłaty, jeśli dobrze zaplanujesz proces sprzedaży. Oczywiście można też w tym celu skorzystać ze sklepu internetowego, OLX itp. Ważne, że możesz sprzedawać swoje rękodzieło bez obaw o prowadzenie biznesu. Ale tylko wtedy, gdy nie osiągniesz limitu dochodów, czyli połowy minimalnego wynagrodzenia brutto na dany rok.

8-Obsługuj czyjeś SocialMedia

Jeżeli znasz się na prowadzeniu mediów społecznościowych, możesz ogłosić sie w mediach społecznościowych i prowadzić np. firmowe konta dla kogoś za odpłatą, dorabiając w ten sposób do pensji.