Przejdź do treści

Gdzie szukać pracy w Gnieźnie i okolicach?

  • przez

praca zaklad produkcyjnyChoć w dawnych czasach Gniezno było pierwszą stolicą Polski, to obecnie jest to raczej niewielkie miasto – mieszka w nim nieco ponad 60 tys. mieszkańców. Niestety sprawia to, że znalezienie ciekawego i dobrze płatnego zatrudnienia może być bardzo trudne, choć na szczęście nie niemożliwe. Gdzie szukać pracy w Gnieźnie? Jakie firmy są największymi pracodawcami w okolicy?

Praca w Gnieźnie – co warto wiedzieć?

Gniezno leży w samym sercu Wielkopolski, ok. 30 kilometrów od Poznania. W okolicy nie ma innych większych miast, ale bliska odległość do stolicy województwa sprawia, że wielu Gnieźnian decyduje się na podjęcie pracy właśnie tam.

To prawda, że w Poznaniu jest dużo więcej ciekawych ofert, szczególnie dla przedstawicieli specjalistycznych zawodów, ale znalezienie pracy w Gnieźnie też jest możliwe. Wystarczy regularnie przeglądać serwisy ogłoszeniowe takie jak GoWork: https://www.gowork.pl/praca/gniezno;l. Wystarczy kilka chwil, by zauważyć, że ofert pracy jest sporo. Na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Najwięksi pracodawcy w Gnieźnie i okolicach

Poszukiwania pracy można też zacząć od sprawdzenia największych pracodawców w Gnieźnie i okolicach. Każdy z nich ma własną stronę na internetową, na której zazwyczaj zamieszczane są oferty zatrudnienia. Z reguły istnieje też możliwość pozostawienia CV, które pracodawca wykorzysta, gdy w przyszłości otworzy rekrutację na interesujące nas stanowisko.

To najwięksi pracodawcy w Gnieźnie i okolicach. W większości są to zakłady przemysłowe – warto jednak pamiętać, że potrzebują one nie tylko obsługi do działu produkcji, ale też pracowników na innych stanowiskach!

Jeremias – systemy kominkowe

Jeremias to ogromny producent systemów kominkowych, obsługujący klientów na terenie całej Europy. Poszukuje głównie pracowników znających się na obróbce metali, ślusarce oraz obsłudze maszyn produkcyjnych. Na swojej stronie internetowej firma zachęca do składania CV absolwentów szkół zawodowych i techników, którzy ukończyli naukę na wspomnianych wyżej specjalizacjach.

Trepko – urządzenia pakujące

Kolejnym gnieźnieńskim zakładem produkcyjnym jest Trepko. Duńska firma zajmuje się produkcją urządzeń pakujących, włącznie z kompleksowym projektowaniem i wdrażaniem u klientów całych linii produkcyjnych. Zakład zatrudnia ok. 350 osób i wciąż poszukuje nowych pracowników, szczególnie automatyków i serwisantów.

Tex Year Europe – producent opakowań

Firma Tex Year Europe z Gniezna produkuje opakowania dla klientów z całej Europy. Poszukuje zarówno wykwalifikowanych specjalistów, w tym technologów, jak i niewykwalifikowanych pracowników na produkcję. Firma obecnie dynamicznie się rozwija i rozbudowuje zakład produkcyjny, co przekłada się na dużą liczbę otwartych rekrutacji, w tym na stanowiska administracyjne.

Jeremias, Trepko i Tex Year Europe to najwięksi pracodawcy w rejonie Gniezna, nie wliczając rzecz jasna miejscowego samorządu i instytucji publicznych. Warto jednak pamiętać, że mieszkańcy pierwszej stolicy Polski nie muszą ograniczać się do własnego miasta – w wielu zawodach można wygodnie pracować online z dowolnego miejsca. Jeśli znalezienie pracy w Gnieźnie sprawia problemy, to może warto poszukać pracy przez internet?