Przejdź do treści

Dobry deweloper – po czym go poznać?

  • przez

Deweloper spełnia rolę pośrednika podczas zakupu nieruchomości i co do zasady, jest także nieocenioną pomocą podczas jej poszukiwania. Wielu potencjalnych nabywców lokali, decyduje się na nawiązanie takiej współpracy, a także liczy na to, że przyniesie im ona wymierne korzyści. Jednak, by cele te zostały zrealizowane, zachodzi konieczność wybrania prawdziwego specjalisty. Obecnie branża deweloperska rozwija się w zawrotnym tempie, a jej przedstawicieli stale przybywa. Wobec tego, po czym można rozpoznać dobrego dewelopera?

Dobry deweloper to indywidualne podejście do potrzeb klienta

Wybór dewelopera tak naprawdę przełoży się na efektywność późniejszej współpracy i będzie miała decydujący wpływ na szybkie znalezienie wymarzonej nieruchomości. Wyznaczników dobrego przedstawiciela tej branży jest niezwykle wiele, jednak najważniejszym z nic staję się indywidualne podejście do klienta. Dobry deweloper to taki, który wysłucha naszych potrzeb, a także będzie umiał się do nich dostosować. Bardzo często bowiem zdarza się, że przedstawiciele chcą „usilnie” sprzedać daną nieruchomość, przez co potrzeby przyszłych nabywców schodzą nieco na dalszy plan. Każdy, profesjonalny deweloper doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że satysfakcja klientów, jest poniekąd sposobem na wybudowanie swojego wizerunku. Jeśli więc nasz współpraca rozpoczyna się jedynie pobieżnym wywiadem, a następnie szybką prezentacją lokalu, który nie spełnia w 100% naszych wymagań, warto się z niej w porę wycofać.

Opinie i rekomendacje w sieci pozwolą bliżej poznać dewelopera

Obecne możliwości jakie daje nam korzystanie z Internetu są niemalże nieograniczone. Nic więc dziwnego, że deweloperzy mozolnie przygotowują swoje witryny i inwestują w marketing, zaś klienci chętnie dyskutują na forach internetowych i wystawiają im odpowiednie rekomendacje. Jeśli więc zastanawiamy się, po czym możemy poznać dobrego dewelopera, to warto potraktować wyszukiwarkę Google, jako najlepsze źródło informacji. W przypadku kiedy oferta danego przedstawiciela jak chociażby Forestclub nas zainteresowała, jednak chcielibyśmy dowiedzieć się nieco więcej, wówczas warto sprawdzić opinie i rekomendacje jakie zamieszczone zostały w sieci. Faktem jest, że inni nie są w stanie podjąć za nas ostatecznej decyzji, ale ich przemyślenia odnośnie współpracy z deweloperem mogą być dla nas cenną wskazówką. Pamiętajmy jednak o tym, by za każdym razem weryfikować ich obiektywność – niestety, ale „czarny PR” obecnie stał się dość popularną metodą na walkę z konkurencją.

Czy oferta dewelopera daje Ci możliwości wyboru?

Kolejnym aspektem, który wskazuje na dobrego i doświadczonego dewelopera, jest jego oferta. Dlaczego więc warto zwrócić na nią uwagę? Otóż przede wszystkim, im jest ona szersza i bardziej rozbudowana, tym większe możliwości wyboru nam ona daje. Z drugiej zaś strony, bogata oferta świadczy o tym, że deweloper jest godny zaufania i może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży. Jest to dla nas najlepszy dowód na to, że taka współpraca może okazać się wyjątkowo owocna. Duży wybór lokali znacznie zwiększa szansę na to, że znajdziemy nieruchomość, która będzie odpowiedzią na nasze potrzeby. Co więcej, doświadczony deweloper już po pierwszej rozmowie będzie w stanie określić czego poszukujemy i na jakie ustępstwa jesteśmy w stanie się zgodzić. Dzięki niemu poszukiwania idealnego mieszkania nie tylko będą szybkie, ale także staną się dla nas prawdziwą przyjemnością. Warto więc o powyższych wskazówkach pamiętać, a z pewnością wybór dewelopera będzie o wiele łatwiejszy.