Przejdź do treści

Czy warto wykorzystać team leasing w swojej firmie?

 • przez

Team leasing IT jest idealnym sposobem na zatrudnienie doświadczonych specjalistów bez konieczności przeprowadzania kosztownego i czasochłonnego procesu rekrutacji. Team leasing to pokrewna usługa body leasingu, jednak różni się od niej tym, że w przypadku team leasingu dotyczy to całego zespołu, a nie pojedynczej osoby.

Body leasing w Twojej firmie

Jeżeli potrzebujesz w swojej firmie specjalistów IT, ale Twoja działalność nie jest związana z tą branżą, to w takim przypadku pozyskanie odpowiedniego pracownika do danego zadania może być niemałym problemem. W końcu nie wiesz do końca jakie kompetencje musi on posiadać, a Twoi rekruterzy również mogą nie mieć o tym pojęcia. W takiej sytuacji dobrze jest skorzystać z body leasingu, czyli wynajęciu specjalisty z firmy zewnętrznej. Jeżeli jednak Twój projekt jest większy to idealnym rozwiązaniem jest zatrudnienie w ten sposób całego zespołu specjalistów IT.

Zalety team leasingu

Współpraca z firmą zewnętrzną, która zapewnia usługę team leasingu posiada wiele zalet. Są to m.in.:

 • redukcja kosztów
 • zwiększenie wydajności firmy – pozbycie się trudnych do zrealizowania zadań umożliwia skupienie się na szybszym pomnażaniu zysków,
 • dostęp do najnowszych rozwiązań informatycznych i technologii,
 • zwiększenie bezpieczeństwa IT,
 • zredukowanie obowiązków kadrowych i HR,
 • uwolnienie zasobów informatycznych,
 • brak konieczności utrzymywania własnego działu informatycznego,
 • minimalizacja ryzyka związanego z opóźnieniem realizacji projektów,
 • dostęp do doświadczonych pracowników,
 • możliwość skupienia się na innych procesach biznesowych,
 • realizowania zadań o różnym stopniu złożoności w krótszym czasie – oczywiście dzięki zatrudnionemu zespołowi specjalistów.

Team leasing czy outsourcing – co lepiej wybrać?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na wyżej postawione pytanie. Istotne w tej sprawie są potrzeby przedsiębiorstwa, jego liczebności, a nawet branży, w której się specjalizuje. Działanie body leasingu i outsourcingu polega na współpracy z firmą zewnętrzną, która przejmuje wszystkie obowiązki dotyczące zatrudnienia i utrzymania pracowników. Różnica między tymi formami zatrudnienia jest taka, że team leasing przeznaczony jest dla przedsiębiorstw potrzebujących pomocy specjalisty przy projekcie, który jest ograniczony czasowo. Outsourcing natomiast jest usługą długoterminową.

Team leasing w Twojej firmie od Awareson!

Firma Awareson dysponuje doświadczonymi konsultantami IT/SAP, którzy posiadają nie tylko doskonałą reputację, ale również wysokie zdolności adaptacyjne. Stawiając na tą firmę otrzymujesz gwarancję znalezienia idealnego pracownika do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa i danego projektu. Awareson zakontraktował ponad 1000 specjalistów, co czyni ich ekspertami w tej dziedzinie. Nie zastanawiaj się i zaufaj doświadczonej firmie.

Sprawdź nasza ofertę:

https://awareson.com/dla-pracodawcow/outsourcing-it/

https://awareson.com/dla-pracodawcow/body-leasing/

https://awareson.com/dla-pracodawcow/team-leasing/