Przejdź do treści

Czy warto skorzystać z usług koparką?

  • przez

Niezastąpioną maszyną każdej profesjonalnej ekipy budowlanej jest koparka. Na rynku istnieje wiele modeli tej maszyny, które mogą różnić się od siebie kształtem, rozmiarem oraz przeznaczeniem. Nie mniej jednak wszystkie koparki służą do tych samych prac gruntowych.

Rodzaje koparek

Rodzaj koparki powinniśmy dobrać do danego terenu, na którym mają zostać przeprowadzone wykopy. Modele maszyn różnią się od siebie określonymi parametrami oraz zastosowaniem, zatem każdy typ koparki jest dostosowany do określonego charakteru prac.

Najczęściej spotykanym modelem maszyny jest koparko – ładowarka. Ten typ koparki świetnie sprawdza się podczas prac wykopowych na dużym terenie oraz przy robotach drogowych. Jej budowa opiera się na szkielecie ciągnika, dzięki temu maszyna jest bardzo wytrzymała i doskonale radzi sobie z trudnym terenem. Koparka ta głównie wykorzystywana jest w firmach budowlanych i coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w prywatnych gospodarstwach domowych.

Do mało skomplikowanych prac na niewymagającym terenie, przeznaczona jest minikoparka. To stosunkowo mało maszyna, która najlepiej radzi sobie na ograniczonym terenie, czyli na przykład na małych ogrodach domów szeregowych. Minikoparka najczęściej pracuje przy wyrównywaniu terenu wokół domu, odwadnianiu terenu, budowaniu ogrodzenia itp.

Usługi koparką i ich funkcje

Usługi koparką są bardzo różnorodne. Koparki są maszynami wielozadaniowymi, a więc mogą być wykorzystywane do niemal wszystkich robót ziemnych.

Najczęstsze zastosowanie koparek:
• Wykopy pod fundamenty budynków
• Budowa i utrzymanie dróg
• Wykopy rowów melioracyjnych oraz odwodnienia działek
• Wykopy pod stawy, oczka wodne lub baseny

Oferowane przez firmy usługi koparką nie kończą się tylko na standardowych robotach ziemnych. Koparki bardzo często wykorzystywane są do załadunki i transportu zbędnych obiektów z gruntu. Z ich pomocą z łatwością można przewieźć zbędny gruz lub ziemię bez wykorzystywanie dodatkowych maszyn. Ponadto, koparki używane są także do rozbiórek domów jednorodzinnych i innych budynków. Więcej informacji pod adresen https://anion-transport.pl/.

Usługi koparką – cennik

Ceny usług są bardzo zróżnicowane i zazwyczaj zależą od stawek, jakie oferuje konkurencja w okolicy. Wynajem maszyny z operatorem z reguły naliczany jest godzinowo – zwykle od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za godzinę. Usługi koparką nie należą do najtańszych, ale skala robót, jaką może wykonać maszyna w ciągu kilku godzin, sprawia, że jest to znaczniej korzystniejsze niż zatrudnienie kilku osób do tej samej pracy. Prace ręczne trwają znacznie dłużej i w przeciwieństwie do usług koparką, nie dają gwarancji co do wykonania danej pracy szybko i dokładnie.