Przejdź do treści

Biuro rachunkowe Gliwice – jak wybrać najlepsze?

  • przez

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością rozliczania wszelkich płatności oraz innymi sprawami związanymi z księgowością. Spora ilość przedsiębiorców nie bardzo zna się na tych sprawach i w takim przypadku decydują się na współpracę z biurem rachunkowym. Jak jednak wybrać to najlepsze i o czym pamiętać dokonując ostatecznego wyboru? W poniższym wpisie odpowiadamy na te pytania.

Kwalifikacje potwierdzone odpowiednimi dokumentami

Prowadzenie księgowości jest niezwykle odpowiedzialnym zadaniem, dlatego też wybierając biuro rachunkowe koniecznie sprawdźmy kwalifikacje pracowników.

Pierwszym dokumentem, który świadczyć będzie o wysokich kwalifikacjach biura jest certyfikat Ministerstwa Finansów. Dobrze, jeśli biuro będzie posiadało także certyfikaty Centrum Informacji Księgowej. Warto zapytać również o wszelkiego rodzaju potwierdzenia szkoleń czy kursów księgowych – informują one nas o tym, że kadra biura rachunkowego stale poszerza i aktualizuje swoją wiedzę.

Bezpieczeństwo dokumentów i ochrona danych

Wybierając biuro rachunkowe na aspekt bezpieczeństwa powinniśmy zwrócić dużą uwagę. W celu weryfikacji, czy dane będą chronione warto skorzystać z pomocy wewnętrznych służb lub zewnętrznej firmy doradczej, która przeprowadzi audyt bezpieczeństwa potencjalnego zleceniobiorcy.

Warunki współpracy

Ten aspekt również jest niezwykle istotny, a nasze wymogi wobec biura rachunkowego powinniśmy ustalić już na samym wstępie. Zastanówmy się więc, w jaki sposób chcemy uzyskiwać informacje na temat rozliczeń czy w jakim terminie chcemy być powiadamiani. Warto również ustalić, jakie usługi wchodzą w skład obowiązków zgodnie z umową, a za jakie będziemy musieli dodatkowo dopłacać.

Ubezpieczenie OC

Wybierając biuro rachunkowe, bardzo ważne jest sprawdzenie, czy posiada ono ubezpieczenie. Należy zaznaczyć, że na żądanie klienta biuro ma obowiązek przedstawić potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczeniowej. Biuro rachunkowe Gliwice posiada takie ubezpieczenie, dzięki czemu jest w stanie zapewnić swoim klientom maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Organizacja pracy

Jeśli chcemy powierzyć księgowość naszej firmy zewnętrznej firmie, zdecydujmy się na taką, która świadczyć będzie usługi na wysokim poziomie, nowocześnie i sprawnie. Sprawdźmy więc koniecznie w jakich godzinach pracuje biuro i czy będzie to odpowiadało specyfikacji naszej firmy. Co więcej, warto również zapoznać się ze sposobem komunikacji pomiędzy naszą firmą a biurem rachunkowym.

Wybór biura rachunkowego zdecydowanie nie może być przypadkowy – należy wcześniej zwrócić uwagę na wyżej wymienione aspekty. Pamiętajmy, że świadczenie usług księgowych wpływa na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, wybór biura rachunkowego nie może być więc przypadkowy.