Przejdź do treści

Agencje celne w transporcie międzynarodowym

  • przez

W ramach handlu między krajami należącymi do UE nie ma konieczności obsługi celnej. Jednak jest ona niezbędna, jeżeli towary są eksportowane lub importowane poza kraje wspólnoty. Wiele przedsiębiorstw korzysta wówczas ze wsparcia agencji celnych, które pomagają dopełnić wszystkich formalności.

Na czym polega obsługa celna w transporcie międzynarodowym?

Import i eksport towarów poza Unię Europejską wiąże się z koniecznością skompletowania niezbędnych dokumentów oraz dopełnienia kwestii formalnych związanych z odprawą celną. Kontrole obejmują wiele czynności, związanych z zasadami postępowania celnego. Mają za zadanie zweryfikować dany ładunek i zabezpieczyć obrót towarowy poza granicami kraju, zgodnie z umowami międzynarodowymi. Agencja celna w imieniu przedsiębiorcy zajmuje się wszystkimi formalnościami. Należy pamiętać, że agencja celna nie jest tym samym, co urząd celny. Agent jest jedynie pośrednikiem pomiędzy przedsiębiorcą a urzędnikiem celnym. Zakres usług agencji celnej jest dość szeroki i obejmuje przede wszystkim przygotowanie dokumentów potrzebnych do odprawy, zgłoszenia celne, weryfikację znaku CE, przygotowanie deklaracji dotyczącej podatku akcyzowego oraz obliczanie wysokości należności przywozowych lub wywozowych.

Agencja Celna Raben

Agencje celne odciążają eksporterów i importerów w wielu kwestiach związanych z odprawą celną. Kompleksowe usługi agencji celnych Raben Logistics Polska i Raben East obejmują całościową obsługę zgłoszeń celnych do wszystkich procedur. W ramach stałej współpracy agenci zapewniają klientom pomoc prawną oraz udzielają konsultacji z zakresu przepisów celno-podatkowych. Agencja celna pełni rolę przedstawiciela w kontaktach z urzędami celnymi. W imieniu klientów składa wnioski urzędowe oraz przygotowuje niezbędne dokumenty, w tym Świadectwa Pochodzenia. Ponadto agencja celna Raben Logistics Polska wspiera przedsiębiorców w sprawach związanych z obsługą akcyzową – specjalizuje się w obsłudze olejów oraz preparatów smarowych. Dysponuje również magazynami czasowego składowania dla towarów pod dozorem celnym, dając możliwość przesunięcia odprawy celnej i skompletowania odpowiednich dokumentów.

Specjaliści z agencji celnej Raben Logistics Polska i Raben East dysponują dużym doświadczeniem oraz wiedzą z zakresu przepisów celno-podatkowych, dzięki czemu każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo oraz wybór optymalnych rozwiązań dostosowanych do każdego biznesu. Celem działań agencji Raben Logistics Polska jest sprawna obsługa na miarę potrzeb klientów.

You may also like