Przejdź do treści

Jak działają reduktory ciśnienia

  • przez

Regulatory ciśnienia służą ochronie instalacji wodnych przed zbyt wysokim ciśnieniem wejściowym. Utrzymują stałe ciśnienie wody na wyjściu. Poprzez jego obniżanie i stabilizację minimalizuje się szumy przepływu w całej instalacji i zapewnia się prawidłową równowagę hydrauliczną. Głównymi korzyściami płynącymi z montażu reduktora ciśnienia są: zmniejszenie zużycia wody, wyeliminowanie poważnych strat ciepła i podwyższenie sprawności pracy pomp.

Regulatory ciśnienia to urządzenia, których układ pomiarowy pobiera od medium energię potrzebną do pracy. W ten sposób wytwarza siłę powodującą przestawienie członu nastawczego. Reduktory zbudowane są z zaworu regulacyjnego oraz siłownika, który przy wzroście ciśnienia zamyka go bądź otwiera. Jeśli zmierzona wartość ciśnienia odstaje od tej nastawionej, położenie zaworu zmienia się zgodnie z ustawionymi preferencjami.

Reduktory zwykłe

Reduktory ciśnienia pobierają odpowiednią ilość energii ze zbiornika o wyższym ciśnieniu, aby ciśnienie w podłączonej za nimi instalacji utrzymywało się na stałym poziomie, niezależnie od wahającego się zużycia.

Regulatory ciśnienia stosuje się zarówno w instalacjach wodnych, jak i powietrznych. Popularne jest wykorzystywanie ich między innymi w butlach gazowych. Obniżają w nich ciśnienie do poziomu ciśnienia roboczego w danym urządzeniu. Reduktory znajdują zastosowanie również w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych. W naszym sklepie internetowym dostępne są między innymi modele wyposażone w manometr. Dzięki niemu wiadomo dokładnie, jaką wartość ma ciśnienie w naszej instalacji i jak spisuje się zamontowany regulator.

Regulatory ciśnienia to urządzenia niezbędne w każdym domu mieszkalnym oraz budynku przemysłowym. Zapobiegają uszkodzeniom instalacji wynikającym ze zmian ciśnienia. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą najwyższej jakości reduktorów ciśnienia w hurtowni elektryczno hydraulicznej Onninen.